Wiadomości

Pieniądze na sport młodzieżowy podzielone

21 stycznia 2015, 15:21, aw
fot. Anna Warchoł
Działacze z klubów sportowych mieli niecały miesiąc na złożenie wniosków na dofinansowanie szkoleń oraz zajęć z kultury fizycznej dla młodzieży. Do Urzędu Miasta wpłynęło łącznie 76 ofert.

Do podziału na gorzowski sport młodzieżowy było ponad 2,1 mln zł. Jednak potrzeby klubów sportowych z Gorzowa okazały się o wiele większe. Działacze złożyli łącznie 76 ofert, które opiewały na kwotę ponad 5 mln złotych - niestety tak dużych pieniędzy w budżecie miasta nie ma.

Jednak w ostateczności do podziału pójdzie ponad 1,5 mln zł. Wszystko dlatego, że tylko 48 ofert spełniło wymagane kryteria. A co z resztą wniosków?

- 28 ofert nie uzyskała pozytywnej opinii, ponieważ nie spełniały wymogów formalnych. Były to braki w załącznikach, niepotwierdzone kopie załączników lub źle oznaczone koperty – mówi Tomasz Kucharski, dyrektor wydziału sportu i turystyki. Wśród odrzuconych wniosków znalazły się takie kluby jak Stal Gorzów i AZS PWSZ.

Najwięcej pieniędzy otrzymał klub KS AZS-AWF  - 270 tys. zł na szkolenie w pięciu sekcjach sportowych oraz 120 tys. zł na zajęcia sportowe dla najmłodszych. Z kolei MUKS Stilon na szkolenie w piłce nożnej kobiet dostanie 85 tys. zł, a na zajęcia sportowe 45 tys. zł.

Ponadto pieniądze dostaną kluby takie jak: GTPS 50 tys. zł (na szkolenie w siatkówce chłopców) i 20 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w siatkówce), KS G-Power 60 tys. zł (na szkolenie w kajakarstwie) i 30 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w kajakarstwie), PUKS Maksymilian 12 tys. zł (na szkolenie w piłce nożnej chłopców) i 5 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w piłce nożnej), BKS Orkan 45 tys. zł (na szkolenie w boksie) i 35 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w boksie), MPK Słowianka 80 tys. zł (na szkolenie w pływaniu) i 60 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w pływaniu), K.Szach. Stilon 55 tys. zł (na szkolenie w szachach) i 45 tys. zł (na zajęcia sportowe), ZKS Stilon 65 tys. zł (na szkolenie w piłce nożnej) i 70 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w piłce nożnej), Piast Karnin 20 tys. zł (na szkolenie w piłce nożnej) i 30 tys. zł (na szkolenie dzieci w piłce nożnej), MUKS GCT 20 tys. zł (na szkolenie w tenisie), UKS Floorbal 11 tys. zł (na szkolenie w unihokeju), GKPW ’59 15 tys. zł (na szkolenie w piłce wodnej) i 30 tys. zł (na sporty wodne alternatywą dla uzależnień) oraz KS Admira 50 tys. zł (na szkolenie w kajakarstwie) i 35 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w kajakarstwie).

Fundusze dostaną również: MKK Basket 25 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w koszykówce chłopięcej), UKS Miś 40 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w piłce ręcznej), KP Progres 15 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w piłce możnej), UKS Chemik Sport Akademia 11 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w piłce nożnej), GMKS Kadet 9 tys. zł (na szkolenie w strzelectwie sportowym), ZR LOK 5 tys. zł (na szkolenie w strzelectwie sportowym), KS Alfa 30 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w piłce wodnej), JKS Rafi 4 tys. zł (na szkolenie w jeździectwie), Gorzowski Szkolny Związek Sportowy 15 tys. zł (na szkolenie w siatkówce dziewcząt), Automobilklub Gorzowski 5 tys. zł (na udział w zawodach kartingowych), PS Petanque Słowianka 12 tys. zł (na szkolenie w bulle) oraz KSW Sekret 15 tys. zł (na zajęcia sportowe dla uczniów w kickboxingu).

- W celu spełnienia wymogów ustawowych wybrani oferenci mają teraz 14 dni na uzupełnienie kosztorysów ofertowych w celu podpisania umów na dotacje na 2015 rok – podkreśla Kucharski.

Pierwsze pieniądze na konta tych klubów mają pojawić się już pod koniec marca. Z kolei kluby, które nie spełniły wymogów formalnych nic straconego. Mają teraz 7 dni na uzupełnienie braków w papierach.

W budżecie zostało jeszcze 571 tys. zł do rozdania.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości