Wiadomości

Mamy wojewodę - prosto z Zielonej Góry. To Katarzyna Osos.

15 stycznia 2015, 17:01, Mateusz Zienkiewicz
Niespełna 35-letnia Katarzyna Osos, była asystentka poseł Bukiewicz ma zostać nowym wojewodą lubuskim. To informacje wciąż nieoficjalne.

Nasza redakcja z fusów nie umie wróżyć, ale słucha za to ćwierkających tu i ówdzie wróbli. Informacje, które wydają się być pewne, zaraz stają się nic nie warte. Mimo tego, nadstawiać ucha czasami warto, bo zawsze ktoś gdzieś coś powie.

Dokładnie tak było z Heleną Hatką, która miała powrócić na fotel wojewody lubuskiego. Na przeszkodzie obecnej senator stanęły ponoć przepisy, bo gdyby to ona została człowiekiem Ewy Kopacz w regionie, to oznaczałoby, że trzeba przeprowadzić wybory uzupełniające do senatu. Poszło więc o terminy i ostatecznie Hatka została przedstawicielem Senatu RP w Zgromadzeniu Parlamentarny Rady Europy. To automatycznie potwierdziło wersję, że gorzowianka z Lipek Wielkich nie jest już brana pod uwagę.

W tzw. międzyczasie trwały intensywne poszukiwania osoby, która mogłaby na te kilka miesięcy (do nowych wyborów parlamentarnych) zająć fotel na trzecim piętrze przy Jagiellończyka. W Warszawie, na biurku premier Kopacz były już ponoć dokumenty pewnego prezesa spółdzielni mieszkaniowej, ale ten po dwóch dniach ostatecznie zrezygnował.

W grze wciąż była Katarzyna Osos. Jeszcze do niedawna dyrektor biura poselskiego Bożeny Bukiewicz, a obecnie doradca Ministra Sprawiedliwości, zatrudniona w jego gabinecie politycznym. I to właśnie ona, według wciąż nieoficjalnych informacji została następca Jerzego Ostroucha.

Według informacji dostępnych na stronach ministerstwa, Osos w ciagu ostatnich trzech lat pracowała w Wojewódzkim Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, w Biurze Poselskim Bożeny Bukiewicz, w Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Była też radnym Rady Powiatu Świebodzińskiego, członkiem Rady Nadzorczej Zielonogórskiego Rynku Rolno – Towarowego S.A. Pod koniec 2014 roku została wpisana do KRS jako członek rady Nadzorczej Lotniska Babimost.

 

Zdjęcie K. Osos pochodzi z jej oficjalnego profilu na portalu społecznościowym

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości