Urząd Miasta na walizkach. Kilkaset osób czeka przeprowadzka (wideo)

8 stycznia 2015, 11:13, aw
fot. Marcin Kluwak
Władze miasta szukają oszczędności i widocznie znalazły na to dobrą receptę. Przeniosą rozproszone w całym Gorzowie wydziały Urzędu Miasta w jedno miejsce – budynek przy ul. Myśliborskiej, który należy do PWSZ.

Jacek Wójcicki obejmując urząd prezydenta Gorzowa zapowiadał, że będzie szukał oszczędności w każdy możliwy sposób [red. deficyt w budżecie wynosi 2 mln zł] i słowa dotrzymał. Wraz ze swoimi zastępcami podjął decyzję, że dwa wydziały Urzędu Miasta znajdą się w jednym miejscu.

Obecnie UM znajduje się lokalizacjach: ul. Sikorskiego 3-4 (własność miasta Gorzowa), Kombatantów 34 (wynajem), Przemysłowa 53 (wynajem), Teatralna 26 (własność miasta Gorzowa), Okólna 2 (własność Skarbu Państwa), Kazimierza Wielkiego 1 (własność miasta Gorzowa), Orląt Lwowskich 1 (własność miasta Gorzowa), Jagiellończyka 10 (współwłasność) oraz Obotrycka 7 (własność miasta Gorzowa).

Na początek przeprowadzka czeka wydziały mieszczące się w Watralu przy ul. Kombatantów czyli: Wydział Audytu Wewnętrznego, Kontroli i Analiz, Wydział Edukacji, Wydział Integracji Europejskiej, Wydział Infrastruktury Miejskiej, Wydział Majątku i Działalności Gospodarczej, Wydział Inwestycji, Biuro Obsługi Inwestora, Biuro Rozwoju Miasta i Aglomeracji, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Wydział Administracji Budowlanej. Swoje walizki będą musieli również spakować urzędnicy z budynku przy ul. Przemysłowej: Wydział Sportu i Turystyki, Straż Miejską, Wydział Komunikacji. Wszyscy zostaną przeniesieni do siedziby przy ul. Myśliborskiej 34, której właścicielem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Swoje walizki urzędnicy będą musieli spakować już w marcu - wtedy czeka ich przeniesienie do budynku przy ul. Myśliborskiej 34, który należy do gorzowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Dzięki umieszczeniu wydziałów z Kombatantów i Przemysłowej w jedynm budynku - Urząd Miasta zaoszczędzi blisko 500 tys. zł.

Studentów PWSZ z kierunków technicznych, którzy do tej pory uczyli się w budynku przy ul. Myśliborskiej - zostaną przeniesieni do campusu przy ul. Chopina.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x