Wiadomości

Jam Session

1 stycznia 2015, 21:39, aw
fot. Anna Warchoł
W sobotni wieczór w Jazz Clubie pod Filarami pospolite jazzowe ruszenie. Wszystko dzięki gorzowskiemu młodemu saksofoniście, który zaprosił do wspólne muzykowania swoich kolegów z całej Polski i Niemiec. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Podczas jam session nie zabraknie brzmień saksofonu, trąbki, fortepianu, kontrabasu, gitary czy perkusji – a wszystko dzięki organizatorowi Markowi Konarskiemu, gorzowskiemu saksofoniście.

Konarski, to wychowanek Małej Akademii Jazzu, absolwent Syddansk Musik Konservatorium w Odense w Danii, studiujący też na wydziale jazzu w Sibelius Academy of Music w Helsinkach.

Marek Konarski zaprosił do Jazz Clubu swoich kolegów z Poznania, Szczecina, Wrocławia i  Berlina, aby wspólnie pomuzykować. Obecnie na liście jest około. 20 osób, jednak do 3 stycznia ta ilość może się zwiększyć.

A czym właściwie jest jam session? Jest to rodzaj zbiorowego muzykowania, szczególnie popularny w jazzie, bluesie. Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Czasem improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych, stanowiących swoim tematem punkt wyjścia improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z grających muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują. Bardzo często całe koncerty, czy występy w klubach odbywają się w luźnej formie jam session.

Początek imprezy w sobotę 3 stycznia o godz. 19.30. Wstęp wolny. Natomiast dla chętnych, rezerwacja miejsca przy stoliku w cenie 20 zł.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości