Urząd Miasta zostaje przy Sikorskiego

28 grudnia 2014, 16:09, aw
fot. Bartosz Zakrzewski / archiwum
Poprzednik Jacka Wójcickiego chciał wielkiego i nowoczesnego magistratu na Zawarciu. Jednak nic z tego. Urzędnicy nie będą się przenosić za Wartę, a budynek przy Sikorskiego czeka remont.

Pięć lat temu, za rządów Tadeusza Jędrzejczaka planowano przeniesienie siedziby Urzędu Miasta za rzekę Wartę. Nowy magistrat miał powstać przy Wale Okrężnym. Wówczas na budowę nie zgodziła się Rada Miasta. Przez ostatnie lata pomysł ten krążył wokół ekipy byłego już prezydenta.

Jednak w listopadzie nastąpiła zmiana warty i urząd prezydenta objął Jacek Wójcicki, który budować nowego urzędu nie zamierza. A w planach ma połączenie budynku przy ul. Sikorskiego z byłą komendą policji przy ul. Obotryckiej.

- Chcę wyremontować obecny obiekt przy ul. Sikorskiego – przyznał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – Autopoprawką udało nam się wprowadzić pieniądze do budżetu na 2015 rok. Dlatego też będziemy mogli rozpisać konkurs architektoniczny, który pozwoli nam wyłonić wykonawcę i koncepcję zmodernizowania obecnego obiektu.

Wójcicki liczy na to, że jego decyzja spotka się z przychylnością gorzowskich radnych podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 30 grudnia.

- Mam nadzieję, że rada nabierze do mnie więcej zaufania w przyszłym roku, tak abyśmy mogli wprowadzać jak najwięcej zmian. Zmian, które będą jak najlepsze dla Gorzowa i jego mieszkańców – komentuje prezydent.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x