Wiadomości

Mikołaj, elfy i kwesta na krowę (wideo)

21 grudnia 2014, 14:06, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
W niedzielne popołudnie pętla tramwajowa na Piaskach była kolorowa i rozśpiewana. Wszystko za sprawą „Miejskiej Zabawy Kolędowej”, która przyciągnęła na osiedle gorzowian z różnych części miasta.

Gorzowianie, którzy odwiedzili pętlę tramwajową na Piaskach mogli pomalować szklane bombki, które mogli zabrać ze sobą do domu, posłuchać kolęd w wykonaniu wokalistek grupy Klaster czy chóru Cantare. A także układów tanecznych zaprezentowanych przez zespół Buziaki. Był również Mikołaj w towarzystwie elfów, który najmłodszym rozdawał prezenty.

W malowanie szklanych bombek włączył się również prezydent Gorzowa. – Namalowałem kota, bo moja zdolności plastyczne są ograniczone. Tę bombkę przeznaczę na licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej, której finał będzie się odbywał 11 stycznia w Gorzowie – tłumaczył Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

W trakcie trwania zabawy wolontariusze z Fundacji Mam Marzenie zbierali pieniądze dla 18-letniej Moniki, która jest chora na białaczkę. Dziewczyna marzy o… żywej krowie rasy francuskiej Charolaise. Jednak, aby spełnić marzenie 18-latki spod Bydgoszczy trzeba zebrać 4 tys. zł. – Na szczęście pomóc Monice chcą ludzie z całej Polski. W zbiórkę pieniędzy włączyły się nawet szkoły z Warszawy czy innych miast. Działalność naszej fundacji nie zna granic – opowiadała Monika Piaskowska z Fundacji Mam Marzenie.

A dlaczego akurat żywa krowa? – Wiele osób się nad tym zastanawiało dlaczego jej wybór jest akurat taki. Ale okazało się, że dziewczyna w swoim przydomowym gospodarstwie ma mini zoo i właśnie brakuje jej takiej krowy – wyjaśnia Piasecka. - Dlatego też chcielibyśmy jej pomóc spełnić to marzenie i taką krowę kupić już w styczniu.

Czym dojechać? 

Dojazd na osiedle Piaski zapewniają dwa specjalne imprezowe tramwaje - „Linia Mikołaja” i „Linia Elfów”, które wożą za darmo swoich pasażerów.

„Linia Mikołaja” kursuje na trasie Silwana-Piaski-Silwana według następującego rozkładu jazdy: z Silwany w kierunku os. Piaski tramwaj będzie wyjeżdżał o 14.33 i 15.53. A z os. Piaski w stronę Silwany o 14.06, 15.26 i 16.46. „Linia Mikołaja” ostatni kurs będzie miała o godz. 17.13 z przystanku na Silwanie w kierunku Wieprzyc.

„Linia Elfów” kursuje natomiast na trasie Wieprzyce-Piaski-Wieprzyce według następującego rozkładu jazdy: z Wieprzyc na Piaski tramwaj wyjeżdża o godz. 14.44 i 16.04. A z os. Piaski w stronę Wieprzyc o godz. 14.18, 15.38 i 16.58.

Oba tramwaje będą miały 21 i 33 minutowe postoje na pętli na Piaskach. W czasie każdego postoju zaplanowano 15-minutowy blok artystyczny oraz 15-minutowy blok animacji dla dzieci.

  

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości