Wiadomości

Odblaski ratują życie (wideo)

18 grudnia 2014, 20:28, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
W czwartkowe popołudnie razem z policjantami z drogówki i Automobilklubem Gorzowskim wybraliśmy się na patrol po podgorzowskich miejscowościach. Cel? Znaleźć pieszych bez odblasków i uświadomić im, że taka mała rzecz może uratować życie.

Idziesz nieoświetloną drogą bez odblasków – kierowca samochodu dopiero z odległości 2 metrów widzi ciebie i nie ma możliwości wyhamowania, wpadasz na maskę auta… Jednak jeżeli masz założony jakikolwiek element odblaskowy – jesteś widoczny z odległości 150 metrów. Wtedy dajesz szansę zarówno sobie, jak i kierowcy.

- Niestety pomimo nieustannych apeli i kontroli wciąż zdarzają się przypadki, kiedy piesi ryzykują swoje życie i zdrowie i nie korzystają z odblasków – komentuje Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie. – Tak było w przypadku mężczyzny, który zginął pod kołami busa w środę 17 grudnia pomiędzy Goszczanowcem, a Gościmiem.

Dlatego pamiętajmy, że  przecież wystarczy tak niewiele. Nie musimy zakładać na siebie odblaskowej kamizelki, możemy skorzystać z opasek, parasolek, breloków, czy innych elementów wyposażonych w odblaski.

Dlatego też Automobilklub Gorzowski postanowił zorganizować akcję „Bądź widoczny, załóż odblask” i razem z policjantami z gorzowskiej drogówki uświadamiać pieszych o tym, jak istotne jest zakładanie odblasków.

- Uważam, że ludzie nie mają tej świadomości i dlatego chcemy wręczać pieszym te odblaski. Chodzi o mobilizację ludzi do dbania o własne bezpieczeństwo – mówi Krystian Sudak z Automobilklubu Gorzowskiego. 

 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości