Wiadomości

LUW będzie miał 15 pięter!

15 grudnia 2014, 15:17, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
To nie żart! Lubuski Urząd Wojewódzki będzie wyższy o jedno piętro. Do tej pory było ich 14 – teraz będzie 15. Sam wojewoda, mimo że nie będzie się nigdzie przeprowadzał, swój gabinet będzie miał teraz na piętrze trzecim.

Wszystko to przez trwający od dłuższego czasu remont budynku. Jest to pierwszy etap inwestycji, który obejmuje przebudowę piwnicy, przyziemia i parteru. Budynek zyska dodatkowe piętro, ponieważ główne wejście zostało przeniesione na najniższą kondygnację i będzie dostępne bezpośrednio z poziomu terenu. Na poziomie obecnej piwnicy, przyziemia i parteru zostaną wymienione tynki, okładziny ścian, posadzki oraz okna i drzwi. Zmodernizowane zostaną też wewnętrzne instalacje – mówił przed rozpoczęciem inwestycji Sebastian Franas, dyrektor Biura Logistyki LUW.


Przeprowadzenie remontu było niezbędne ze względu na zły stan techniczny tarasu wejściowego, który zagrażał bezpieczeństwu użytkowników. Konieczna była również częściowa wymiana elewacji budynku ze względu na silne przewiewanie i przeciekanie okien, co powodowało wnikanie wody do pomieszczeń i powstawanie znacznych szkód materialnych.


Pierwotnie zakończenie remontu było planowane na 30 listopada. Z ostatnich informacji wynika, że robotnicy pierwszy etap mają zakończyć w ciągu kilku dni. Otwarte będzie główne wejście do LUW – właśnie z poziomu chodnika. Oficjalne zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na pierwsze dni stycznia. - Do tego czasu wejście głównymi drzwiami może być nieco ograniczone. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców – wyjaśnia Marta Liberkowska, z biura prasowego wojewody. - Nie chcemy, aby komuś coś spadło na głowę – dodaje.

 

  

Budynek LUW jest obiektem użyteczności publicznej o funkcji typowo biurowej. Został przyjęty do użytkowania w 1986 r. Składa się z 18 kondygnacji nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Stanowi dominantę wysokościową w skali miasta. Jego wysokość to 70,34 m, a powierzchnia użytkowa budynku – 12 495,79 m². Pracuje w nim około pół tysiąca osób.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości