Miejska choinka przystrojona

9 grudnia 2014, 13:25, aw
fot. Marcin Kluwak
We wtorkowe przedpołudnie gorzowskie przedszkolaki razem z prezydentem Jackiem Wójcickim i urzędnikami przystroili choinkę na Starym Rynku w barwy marki „Gorzów Przystań”.

Choinka, a dokładnie daglezja zielona ma 8,5 metra wysokości i została ustawiona na Starym Rynku w zeszłym tygodniu. Teraz przyszedł czas na udekorowanie drzewka.

Zajęły się tym gorzowskie przedszkolaki, które przyszły we wtorek 9 grudnia o godz. 10 na plac koło katedry. Jednak zanim dzieci zaczęły zawieszać swoje bombki, to dwie pierwsze umieścił na szczycie choinki - Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa oraz Robert Surowiec, przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent zawiesił bombkę, którą sam zrobił. A co na niej się znalazło? Kot w świątecznej czapce. - Sam własnoręcznie namalowałem tego kota. Oczywiście nie wszyscy mają zdolności plastyczne i nie muszą pięknie malować – śmieje się Jacek Wójcicki. A dlaczego akurat kot? - Ponieważ koty mają dla mnie szczególną symbolikę i wiele znaczyły w moim życiu. We wszystkich zeszytach w szkole podstawowej i średniej je malowałem – wyjaśnia Wójcicki.

Pozostałe bombki zawieszane na choince były w barwach marki „Gorzów Przystań”.  - Choinka jest piękna, a atmosfera gorąca. Więc oficjalnie rozpoczynamy okres świąteczny – komentował Robert Surowiec.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości