Wiadomości

Nowoczesne Astry dla gorzowskiej policji (wideo)

27 listopada 2014, 13:56, aw
fot. KWP
Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie trafią 22 nowe radiowozy wyposażone aż w trzy kamery, które będą nagrywać to co się dzieje zarówno na zewnątrz auta, jak i w środku. Samochody kosztowały 2 mln zł.

Każde z aut to Opel Astra, rocznik 2014 o mocy 140 koni, wyposażone w trzy kamery rejestrujące obraz  z przodu samochodu, z tyłu i w jego kabinie.

 - Automatycznie zapisują wszystko to co dzieje się w okolicach auta. System rejestruje obraz i dźwięk automatycznie, bez udziału policjantów - zachwala Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy lubuskiej policji. - Nagranie przeznaczone będzie wyłącznie do użytku służbowego. A zapisane filmy będą przechowywane przez miesiąc. Zapis będzie mógł posłużyć do analizy przebiegu interwencji czy jako materiał dowodowy.

Warto podkreślić, że Komenda Miejska Policji w Gorzowie jako jedna z pierwszych w kraju otrzymała tak wyposażone radiowozy. Samochody zostały zakupione ze środków Komendy Głównej Policji za kwotę 2 mln zł. - Zastąpią eksploatowane już od kilku lat auta patrolowe, a korzystać z nich będą przede wszystkim służby interwencyjne i ruchu drogowego - wyjaśnia Konieczny. - Nie będą to radiowozy pościgowe.

Obecnie samochody stoją na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, jednak w najbliższych dniach trafią do gorzowskiej Komendy Miejskiej oraz do Witnicy i Kostrzyna.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości