Wiadomości

Rondo Wyszyńskiego gotowe do odbioru

26 listopada 2014, 15:16, aw
fot. Anna Warchoł
Po kilku długich miesiącach utrudnień przy skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego z Górczyńską, firma naprawiająca skarpę oraz rozbudowująca kanalizację deszczową w końcu zakończyła swoją pracę. Teraz trwa odbiór "poprawianej" inwestycji z 2010 roku.

W maju tego roku ruszył remont skarpy i przebudowa odwodnienia ronda przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Górczyńskiej. Wówczas firma Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur Henryk z siedzibą w Łozienicy, która wygrała przetarg miała wykonać robotę za 1,8 mln zł i prace zakończyć pod koniec sierpnia.

Jednak jak to zwykle bywa w takich przypadkach inwestycja kosztowała ostatecznie 2,4 mln złotych, a prace zakończyły się w listopadzie.

W efekcie wykonano system odwodnień w którym pojawiła się dodatkowa rura tzw. przelewowa o długości 173 metrów wzdłuż ul. Górczyńskiej, zakończona nowym wylotem do rzeki Kłodawki - pozwoli to na odciążenie istniejącego kolektora. Ponadto pojawiły się nowe kratki deszczowe na ul. Górczyńskiej, które uniemożliwią płynięcie wody ulicą. - Wykonano też częściowe wzmocnienie dna rzeki Kłodawki narzutem kamiennym, muldę ziemną stanowiącą zabezpieczenie przed spływem piasku z drogi gruntowej na ulicę Górczyńską  - czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta. - Obecnie trwają prace komisji odbiorowej oraz rozliczenie końcowe inwestycji.

"Ponadnormatywne" deszcze...

Przypominamy, że rondo przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Górczyńską zostało oddane do użytku jesienią 2010 r. Niestety przez kilka "ponadnormatywnych" deszczów, które przeszły w 2011 roku przez Gorzów porządnie uszkodziło rondo. Przez trzy lata zniszczona skarpa przy rondzie była zabezpieczona workami z piaskiem. Oby tym razem cała inwestycja została wykonana tak, aby nie trzeba było po raz kolejny naprawiać nieszczęsnego ronda.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości