Studenci z ponad 130 uczelni w kraju włączyli się w projekt fundacji DKMS Polska i działając pod hasłem "Dwa wymazy & do bazy" chcą uświadomić jak największą liczę osób, że oddanie szpiku kostnego nie jest trudne i bolesne. W tej akcji biorą udział również studenci z gorzowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, którzy chcą zachęcić mieszkańców naszego miasta do zostania potencjalnymi dawcami szpiku kostnego.
Dlatego też w dniach 26-27 listopada każda chętna osoba będzie mogła przyjść do budynku AWF-u w godz. od 11 do 18 i zarejestrować w światowym rejestrze dawców szpiku kostnego. - Czekamy na świadome osoby, które są pewne swojej decyzji - podkreśla Wojciech Załuski, koordynator DKMS Polska, potencjalny dawca szpiku, student AWF.
Zatem kto może zostać potencjalnym dawcą? Zarówno kobiety, jak i mężczyźni w przedziale wiekowym 18-55 lat, które ważą powyżej 50 kg.
Przez pięć lat działalności fundacji DKMS Polska zarejestrowało się ponad 425 tys. osób, które zostały potencjalnymi dawcami szpiku. Natomiast w samym 2014 roku swoim szpikiem kostnym z bliźniakiem genetycznym podzieliło się 700 osób.
![]() |
Amfiteatr HipHop Festiwal Gorzów
28 czerwca 2025
kup bilet |
![]() |
Jeszcze nigdy nie było tak dobrze - 20-lecie kabaretu
23 maja 2025
kup bilet |
![]() |
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
![]() |
Krzysztof Cugowski - 55 lat na scenie
25 września 2025
kup bilet |