Wiadomości

Mercedes skasował słup na Słowiańskiej

25 listopada 2014, 10:05, aw
fot. czytelnik
Do zderzenia rozpędzonego samochodu z latarnią doszło ok. godz. 9.30 przy ul. Słowiańskiej. Kierowca mercedesa jechał sam, był trzeźwy. Dostał mandat.

Informację o czarnym mercedesie kombi, który uderzył w latarnię przy ul. Słowiańskiej otrzymaliśmy od jednego z czytelników. Do kolizji ze słupem doszło ok. godz. 9.30.

- Kierowca jadący od strony basenu Słowianki w kierunku ul. Myśliborskiej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i wyleciał na łuku drogi uderzając w słup - mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce od razu zbadali stan trzeźwości mężczyzny - był trzeźwy. Jedynym powodem była nadmierna prędkość.

Kierujący mercedesem jechał sam. Za spowodowanie kolizji dostał mandat karny w wysokości 100 zł i sześć punktów karnych.

- Kierowcy powinni pamiętać o tym, że nadchodzi zima i warunki na drogach są zmienne. W jednym miejscu może być sucho i przyczepnie, a kilkaset metrów dalej ta droga może być już mokra i śliska. Dlatego trzeba jeździć rozsądnie i dostosowywać prędkość do panującej pogody - apeluje Maludy. Teraz jest też ostatni dzwonek na to, aby zmienić opony na zimowe. Bo w najbliższych dniach możemy spodziewać się przymrozków, a wtedy zimówki będą niezwykle ważne.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości