Wiadomości

Kobylogórska w końcu przejezdna!

24 listopada 2014, 13:27, aw
fot. Marcin Kluwak
Po kilku miesiącach żmudnych robót, 542-metrowy odcinek ul. Kobylogórskiej został w końcu oddany do użytku. Budowlańcy na tym fragmencie położyli nową jezdnię i chodniki. Powstała też ścieżka rowerowa. Modernizacją zajmowała się firma Budomex ze Szczecina, która za tę inwestycję dostała 2,6 mln zł.

Przebudowa ul. Kobylogórskiej nie obyła się bez zbędnego zamieszania i opóźnień. Wszystko zaczęło się 21 lipca, kiedy oficjalnie miał się rozpocząć remont odcinka od ul. Zagrodowej do ul. Strażackiej. Jednak robotnicy z firmy Budomex wkroczyli z tygodniowym opóźnieniem na 542-metrowy odcinek drogi.

Wówczas wykonawca tłumaczył się, że podjął decyzję o zmianie kolejności realizowania etapów . Na szczęście prace ruszyły 28 lipca i budowlańcy wzięli się za naprawę jezdni od strony ul. Wylotowej i Strażackiej, a następnie prace prowadzili w kierunku ul. Zagrodowej.

Pierwotnie droga miała zostać oddana do użytku pod koniec października, jednak jak to zwykle bywa przy remontach były opóźnienia... - Wszystko za sprawą trudnych warunków wykonawczych - tłumaczy Stefan Sejwa, wiceprezydent Gorzowa.

W końcu po czterech miesiącach można przejechać gładką jak stół ul. Kobylogórską. Ponadto wzdłuż nowej jezdni zostały też ustawione nowe lampy uliczne oraz wybudowane studzienki kanalizacyjne, które mają odprowadzać wodę deszczową.

- Droga została wykonana bardzo dobrze i mam nadzieję, że mieszkańcy będą z niej zadowoleni - komentuje Sejwa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości