Wiadomości

Porozmawiaj z notariuszem

20 listopada 2014, 13:09, mk
Notariusz Marzena Korolewicz
Wywiad z notariusz Marzanną Korolewicz - koordynatorem Dnia Otwartego Notariatu w Gorzowie Wlkp.

Marcin Kluwak: 29 listopada notariusze będą udzielać bezpłatnych porad. To pierwsza taka akcja w Gorzowie.

 

Marzena Korolewicz: Rzeczywiście, to pierwsza edycja Dnia Otwartego Notariatu w Gorzowie, ale w skali kraju jest on organizowany już po raz piąty, od roku 2010 jako jedna z najważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Ta edycja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. DON to akcja edukacyjna pozwalająca osobom zainteresowanym uzyskać poradę i praktyczne informacje w ważnych dla każdego obywatela obszarach prawa. Do tej pory kolejne edycje DON na naszym terenie odbywały się w Szczecinie, który jest siedzibą naszej Izby. W tym roku wzorem innych ośrodków, postanowiliśmy zorganizować tegoroczną edycję Dnia Otwartego także w Gorzowie, drugim co do wielkości mieście Izby, aby umożliwić mieszkańcom naszego miasta i okolicznych powiatów skorzystanie z pomocy notariusza.


Jakie jest hasło przewodnie akcji?

M.K: Tematem tegorocznego DON jest bezpieczna jesień życia. Każdy kto zbliża się do końca swojej kariery zawodowej, wcześniej czy później stanie przed koniecznością podjęcia decyzji, w jaki sposób rozdysponować zgromadzony majątek, tak aby zapewnić sobie oczekiwany poziom życia. Nie są to łatwe decyzje, zawsze wymagają starannego przemyślenia i wiedzy o tym, jakie możliwości stwarza polskie prawodawstwo. Zapotrzebowanie na profesjonalne porady w tym zakresie potwierdzają notariusze, którzy w swojej codziennej praktyce pomagają rozstrzygać takie dylematy. Hasło edycji nie ogranicza to jednak tematów udzielanych informacji i nie oznacza ograniczenia kręgu adresatów akcji tylko do osób starszych. Notariusze odpowiedzą na pytania dotyczące wszystkich spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.


Gdzie w takim razie mieszkańcy będą mogli spotkać się z notariuszami?

M.K: Gościny udzieliła nam Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Jest to miejsce wręcz idealne, nie tylko ze względu na nowoczesność gmachu i jego dostępność dla osób niepełnosprawnych, ale i na bliskość obydwu dworców, przystanków komunikacji miejskiej oraz liczne parkingi wokół. Będziemy czekać na osoby zainteresowane informacją 29 listopada 2014 roku od godziny 10.00 do 16.00.

Na miejscu dostępne będą także broszury poradnicze. Zainteresowani mogą uzyskać informacje o naszej akcji na stronie www.dzienotwarty.pl oraz na portalu Krajowej Rady Notarialnej www.krn.org.pl.


Czy Dzień Otwarty Notariatu to jedyna możliwość swobodnego dostępu obywatela do notariusza?

M.K: Każdego dnia jesteśmy dostępni dla naszych klientów. Specyfika zawodu notariusza powoduje, że można do nas przyjść niemal "z ulicy". Choć sporządzamy dokumenty urzędowe chroniąc także interes państwa, Dzień Otwarty Notariatu ma uświadomić społeczeństwu służebną rolę naszego zawodu wobec obywateli.

 

Dziękuję za rozmowę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości