Wiadomości

Policja wciąż zatrzymuje kierowców na "podwójnym gazie"

19 listopada 2014, 10:31, aw
fot. KWP
Tylko w niedzielę i poniedziałek gorzowscy mundurowi zatrzymali aż siedmiu kierowców, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu oraz jednego pod wpływem narkotyków. Wszyscy stracili prawa jazdy.

Największym brakiem odpowiedzialności wykazał się 55-letni mężczyzna, który miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Oprócz niego sześć innych osób wsiadło za kierownicę również pod wpływem alkoholu - wszystko stracili prawo jazdy, a oprócz tego grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejnym zatrzymanym był 23-letni kierowca vw golfa, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Mężczyzna również stracił prawo jazdy i za swoją bezmyślność odpowie przed sądem.

- Sytuacje te pokazują, że apele o trzeźwość podczas prowadzenia pojazdów są w dalszym ciągu ignorowane. Policjanci wciąż ujawniają osoby, które często i licznie łamią prawo - podkreśla Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. - Jednak aby na drogach było naprawdę bezpiecznie, to niezbędne jest respektowanie prawa i zdrowego rozsądku przez samych kierujących.

673 pijanych kierowców i cztery śmiertelne wypadki

Tylko od początku roku do końca października policjanci na terenie powiatu gorzowskiego zatrzymali 673 pijanych kierowców. - Jak niebezpieczne są to sytuacje świadczą zdarzenia drogowe powodowane właśnie przez pijanych kierowców - komentuje Maludy

W 4 wypadkach, które spowodowali - zginęły 4 osoby. - Trzy to ofiary, które straciły życie na początku lutego pod Zdroiskiem. Wówczas to kierujący audi mając dwa promile alkoholu w organizmie, ściął z drogi osobowy fiat panda - przypomina Maludy.

Przed rokiem w podobnym okresie zatrzymano 630 kierujących na ?podwójnym gazie?. Spowodowali oni 3 wypadki drogowe, a 4 osoby w nich uczestniczące zostały ranne.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości