Po pijaku wybił szybę w tramwaju

14 listopada 2014, 16:02, aw
fot. KWP Gorzów
Gorzowscy policjanci w miniony wtorek zatrzymali mężczyznę, który mając promil alkoholu w organizmie wybił szybę w tramwaju. Wandalowi grozi do 5 lat więzienia.

Wtorek 11 listopada, godz. 20.20. Motorniczy jednego z tramwajów dojeżdża na pętlę przy ul. Kostrzyńskiej i prosi jednego z podróżnych o opuszczenie składu, ponieważ kończył już swoją pracę.

- Jednak tej decyzji nie mógł zaakceptować mężczyzna, który chciał jechać dalej. Po chwili rozmowy dał się namówić na wyjście z tramwaju. Niestety, kiedy opuścił pojazd zaczął kopać tramwaj - opowiada Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. ? Kiedy tramwaj zawrócił na pętli 22-latek zaczął rzucać kamieniami z torowiska w stronę motorniczego.

W efekcie przednia szyba tramwaju została wybita. Na szczęście kierujący odniósł żadnych obrażeń i od razu zadzwonił na policję. - Motorniczy dokładnie opisał całe zdarzenie o wygląd napastnika, który uciekł z pętli tramwajowej. Jednak kilkaset metrów dalej został zatrzymany przez gorzowskich funkcjonariuszy - mówi Maludy.

Podczas zatrzymania okazało się, że młody gorzowianin jest pijany. W swoim organizmie miał promil alkoholu. Noc spędził w miejskiej komendzie.

22-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia - mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości