Wiadomości

Po pijaku wybił szybę w tramwaju

14 listopada 2014, 16:02, aw
fot. KWP Gorzów
Gorzowscy policjanci w miniony wtorek zatrzymali mężczyznę, który mając promil alkoholu w organizmie wybił szybę w tramwaju. Wandalowi grozi do 5 lat więzienia.

Wtorek 11 listopada, godz. 20.20. Motorniczy jednego z tramwajów dojeżdża na pętlę przy ul. Kostrzyńskiej i prosi jednego z podróżnych o opuszczenie składu, ponieważ kończył już swoją pracę.

- Jednak tej decyzji nie mógł zaakceptować mężczyzna, który chciał jechać dalej. Po chwili rozmowy dał się namówić na wyjście z tramwaju. Niestety, kiedy opuścił pojazd zaczął kopać tramwaj - opowiada Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. ? Kiedy tramwaj zawrócił na pętli 22-latek zaczął rzucać kamieniami z torowiska w stronę motorniczego.

W efekcie przednia szyba tramwaju została wybita. Na szczęście kierujący odniósł żadnych obrażeń i od razu zadzwonił na policję. - Motorniczy dokładnie opisał całe zdarzenie o wygląd napastnika, który uciekł z pętli tramwajowej. Jednak kilkaset metrów dalej został zatrzymany przez gorzowskich funkcjonariuszy - mówi Maludy.

Podczas zatrzymania okazało się, że młody gorzowianin jest pijany. W swoim organizmie miał promil alkoholu. Noc spędził w miejskiej komendzie.

22-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia - mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości