Dekerta już przejezdna! (wideo)

13 listopada 2014, 12:28, Marcin Kluwak
fot: Marcin Kluwak
Może nie jest to strategiczna droga z punktu widzenia tranzytowego, ale jest bardzo ważna dla wielu mieszkańców Gorzowa i okolic. Nowe miejsca parkingowe, nowoczesne oświetlenie, całkowicie przebudowana jezdni i ścieżki rowerowe. Tak teraz wygląda ulica Dekerta.

Prace przy szpitalu w Gorzowie ruszyły 18 kwietnia 2014 roku. Inwestycja kosztowała 5 200 000 złotych, z czego blisko połowę, bo prawie 2 500 000 złotych sfinansowano z tzw. "schetynówek", czyli z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Przez pół roku przebudowano całkowicie ulicę Dekerta na odcinku o długości 930 metrów - od skrzyżowania z ulicą Czartoryskiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego, wybudowano 249 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych, tuż przy wejściu do szpitala.

 

Drogowcy wykonali też konstrukcję drogi z nawierzchnią bitumiczną, chodniki na długości blisko 1.5 kilometra, zatoczki autobusowe o 770-metrową ścieżkę rowerową. W ramach uzbrojenia terenu, cała ulica została oświetlona nowoczesnymi lampami typu LED. Wykonano też 890 metrów bieżących kanalizacji deszczowej.  

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości