Wiadomości

Dekerta już przejezdna! (wideo)

13 listopada 2014, 12:28, Marcin Kluwak
fot: Marcin Kluwak
Może nie jest to strategiczna droga z punktu widzenia tranzytowego, ale jest bardzo ważna dla wielu mieszkańców Gorzowa i okolic. Nowe miejsca parkingowe, nowoczesne oświetlenie, całkowicie przebudowana jezdni i ścieżki rowerowe. Tak teraz wygląda ulica Dekerta.

Prace przy szpitalu w Gorzowie ruszyły 18 kwietnia 2014 roku. Inwestycja kosztowała 5 200 000 złotych, z czego blisko połowę, bo prawie 2 500 000 złotych sfinansowano z tzw. "schetynówek", czyli z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Przez pół roku przebudowano całkowicie ulicę Dekerta na odcinku o długości 930 metrów - od skrzyżowania z ulicą Czartoryskiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego, wybudowano 249 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych, tuż przy wejściu do szpitala.

 

Drogowcy wykonali też konstrukcję drogi z nawierzchnią bitumiczną, chodniki na długości blisko 1.5 kilometra, zatoczki autobusowe o 770-metrową ścieżkę rowerową. W ramach uzbrojenia terenu, cała ulica została oświetlona nowoczesnymi lampami typu LED. Wykonano też 890 metrów bieżących kanalizacji deszczowej.  

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości