Ministerstwo: Czas na zmiany w gorzowskiej komunikacji miejskiej (wideo)

12 listopada 2014, 21:47
fot. Anna Warchoł
W środowe popołudnie gościł w Gorzowie Adam Zdziebło, wiceminister infrastruktury i rozwoju. Tematem przewodnim wizyty wiceministra była przyszłość komunikacji miejskiej w Gorzowie i szanse na pozyskanie nawet do 400 mln zł z Unii Europejskiej na modernizację taboru i linii tramwajowej.

- Pan minister przyjechał obejrzeć jak nasze gorzowskie tramwaje wyglądają w rzeczywistości - wyjaśniała  poseł Krystyna Sibińska, która zaprosiła do Gorzowa wiceministra infrastruktury i rozwoju Adama Zdziebło. - Obecnie mamy ogromne szanse, aby zdobyć pieniądze z Unii Europejskiej i trzeba to wykorzystać.

Wiceminister Zdziebło w środę 12 listopada na pętli tramwajowej na os. Piaski opowiadał o najnowszym programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, dzięki któremu Gorzów może pozyskać nawet 300-400 mln zł na modernizację i zakup nowoczesnego taboru oraz na modernizację linii tramwajowej.

- Trzeba jasno powiedzieć, że w Gorzowie czas na zmiany w komunikacji miejskiej. Bo jakość tramwajów i stanu torowisk pozostawia wiele do życzenia - komentował Zdziebło.

Do tej pory program obejmował tylko największe miasta, jednak w tej edycji został rozszerzony o wszystkie miasta wojewódzkie.  - Chcieliśmy, aby wszyscy mieli równe szanse na rozwój - podkreślał wiceminister infrastruktury i rozwoju.

Cały program i podpisanie kontraktu terytorialnego powinien ruszyć jeszcze w pierwszym kwartale 2015 roku - o ile do ministerstwa zostanie złożony dobry i kompletny projekt.

Anna Warchoł


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x