Polak zastrzelony w Niemczech. Policja prosi o pomoc

12 listopada 2014, 12:37
fot. KWP Gorzów
Na początku października doszło do zabójstwa polskiego kierowcy w okolicach Kassel. Niemiecka policja, która prowadzi śledztwo prosi o pomoc i szuka również w Polsce ewentualnych świadków zajścia lub osób mogących przyczynić się do ustalenia i zatrzymania zabójcy.

Wtorek 7 października, wczesne godziny poranne. Na parkingu "Biggenkopf Nord" przy autostradzie A44, Kassel w kierunku Dortmundu przy miejscowości 34474 Diemelstadt dochodzi do zabójstwa. Ofiarą jest Ryszard Fudala, polski kierowca samochodu ciężarowego.

Mężczyzna zostaje zastrzelony przez nieznanego sprawcę, którego do tej pory nie udało się ustalić. Dlatego też niemiecka policja za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku prosi o pomoc w zatrzymaniu zabójcy i kieruje następujące pytania:

- Czy ktoś widział Ryszarda Fudale lub jego samochód ciężarowy z polskim numerem rejestracyjnym KGR-FU 96 w poniedziałek 6 października lub wtorek 7 października?

- Czy ktoś był we wtorek 7 października pomiędzy północą a godz. 6 rano na parkingu "Biggenkopf Nord"?

- Czy ktoś zauważył coś podejrzanego na tym miejscu postojowym lub na autostradzie A44 między Kassel a Dortmundem?

- Czy ktoś już kiedyś stał się ofiarą napadu na tym odcinku autostrady i być może jeszcze tego nie zgłosił?

Zatem jeżeli ktoś zna odpowiedź na chociaż jedno z ppowyższych pytań powinien skontaktować się z Kriminalpolizei Korbach pod nr Tel. 05631 971 0 lub z najbliższą komendą policji.

Dla osób, których informacje doprowadzą do schwytania sprawcy/sprawców prokuratura w Kassel wyznaczyła nagrodę w wysokości 5 tys. euro.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości