Będzie bezpieczniej? Nowi mundurowi zasilą szeregi gorzowskiej policji (wideo)

9 listopada 2014, 14:10
fot. KWP Gorzów
W minionym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie obyło się ślubowanie 52 nowych funkcjonariuszy - 12 z nich trafi do gorzowskiej komendy miejskiej. Jednak zanim zaczną patrolować ulice miasta, trafią do policyjnej szkoły w Słupsku.

Od początku roku w szeregi gorzowskiej policji wstępują kolejne grupy młodych policjantów. Tak było również w piątkowe południe 7 listopada, kiedy odbyło się uroczyste ślubowanie 52 nowych mundurowych - trafią oni do wszystkich lubuskich jednostek policji.

- Ile razy słyszę , że gotowi jesteście poświęcić swoje życie w imię bezpieczeństwa Polaków, tym bardziej rozumiem, jak trudną i niebezpieczną misję wybraliście - podkreślał Jerzy Ostrouch, wojewoda lubuski podczas piątkowej uroczystości ślubowania.

Wśród przyjętych jest 12 kobiet i 40 mężczyzn. - Zanim jednak gotowi będą wypełniać skutecznie nowe obowiązki, czeka ich półroczny cykl szkolenia w Szkole Policji w Słupsku, po którym przejdą praktykę zawodową - mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego KWP w Gorzowie.

 W tym roku do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie - łącznie z piątkową grupą policjantów - trafiło już 22 mundurowych.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości