Szynobus na torach. Zobacz film i zdjęcia z nocnej akcji!

6 listopada 2014, 04:17
Specjalistyczny sprzęt ze Zbąszynka oraz grupa Kolejowego Ratownictwa Technicznego uczestniczyli w nocnej akcji przywracania na właściwe toru szynobusu, który w Motylewie zderzył się w środowy poranek z maszyną budowlaną. Akcja trwała do 2:20

Najpierw z miejsca zdarzenia zabrano maszynę budowlaną. Dokładnie był to pojazd, który wiózł szlakę. Jak ustalili policjanci, kierujący wspomnianym pojazdem, widząc czerwone światło sygnalizatora zatrzymał się na przejeździe i przepuścił szynobus jadący w kierunku Gorzowa. Niestety bezpośrednio po jego oddaleniu nie upewnił się i nacisnął pedał gazu. W tym czasie jednak w przeciwnym kierunku poruszał się szynobus do Kostrzyna. Jego maszynista nie miał szans wyhamować składu w konsekwencji czego doszło do zderzenia.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z NOCNEJ AKCJI W MOTYLEWIE

 

1-tonowa maszyna została praktycznie zmieciona przez 18-tonowy, rozpędzony szynobus. W efekcie wypadku, pociąg wypadł z torów i potrzebna była interwencja specjalistycznej ekipy. Prace ratowników w Motylewie trwały do godziny 2:20. Później do pracy przystąpili eksperci, którzy mają ocenić zniszczenia szynobusu i określić, czy będzie on samodzielnie mógł opuścić miejsce zdarzenia, czy też potrzebne będzie holowanie.

 


 

Według rzecznika PKP PLK, obustronny ruch kolejowy na trasie Gorzów - Kostrzyn zostanie przywrócony najszybciej około godziny 15:00, gdyż wyniku wypadku uszkodzeniu uległo też 100 metrów torów. W tej chwili ruch odbywa się jednym torem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości