Szynobus zderzył się z maszyną budowlaną. Cztery osoby trafiły do szpitala

5 listopada 2014, 13:37
Do wypadku doszło w środowe przedpołudnie w podgorzowskim Motylewie. Pod jadący szynobus wjechał pojazd do wysypywania szlaki. Ranny został kierowca maszyny oraz trzej pasażerowie szynobusu - cała czwórka została przewieziona do gorzowskiego szpitala.

Dyżurny straży pożarnej zgłoszenie o wypadku w Motylwie (ok. 14 km od Gorzowa) dostał w środę 5 listopada o godz. 11.30 - na niestrzeżonym przejeździe kategorii C (z samoczynną sygnalizacją świetlną) szynobus relacji Krzyż-Kostrzyn zderzył się z maszyną budowlaną, która wiozła szlakę.

Jak mówią świadkowie zdarzenia - operator pojazdu zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i poczekał, aż przejedzie pociąg w kierunku Krzyża, wtedy od razu ruszył na tory. Jednak nie zdążył zauważyć, że z drugiej strony nadjeżdża kolejny szynobus, tym razem w kierunku Kostrzyna. Kierowca maszyny nie zdążył zjechać z torów i doszło do zderzenia.

 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z MIEJSCA ZDARZENIA

 

W efekcie cztery osoby zostały ranne: kierowca pojazdu oraz trzej pasażerowie jadący szynobusem. Wszyscy trafili do gorzowskiego szpitala. Ich stan jest oceniany, jako średni. Dwoje z nich uskarża się na ból kręgosłupa. - Jedna pasażerka przeszła niedawno operację kręgosłupa, a na dodatek siedziała z samego przodu pociągu. I w momencie zdarzenia poleciała na ścianę. Była w fatalnym stanie - opowiada świadek.

Ruch pociągów na trasie Krzyż-Kostrzyn będzie wstrzymany przez kilka najbliższych godzin.

 

aw


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości