Wiadomości

Szynobus zderzył się z maszyną budowlaną. Cztery osoby trafiły do szpitala

5 listopada 2014, 13:37
Do wypadku doszło w środowe przedpołudnie w podgorzowskim Motylewie. Pod jadący szynobus wjechał pojazd do wysypywania szlaki. Ranny został kierowca maszyny oraz trzej pasażerowie szynobusu - cała czwórka została przewieziona do gorzowskiego szpitala.

Dyżurny straży pożarnej zgłoszenie o wypadku w Motylwie (ok. 14 km od Gorzowa) dostał w środę 5 listopada o godz. 11.30 - na niestrzeżonym przejeździe kategorii C (z samoczynną sygnalizacją świetlną) szynobus relacji Krzyż-Kostrzyn zderzył się z maszyną budowlaną, która wiozła szlakę.

Jak mówią świadkowie zdarzenia - operator pojazdu zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i poczekał, aż przejedzie pociąg w kierunku Krzyża, wtedy od razu ruszył na tory. Jednak nie zdążył zauważyć, że z drugiej strony nadjeżdża kolejny szynobus, tym razem w kierunku Kostrzyna. Kierowca maszyny nie zdążył zjechać z torów i doszło do zderzenia.

 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z MIEJSCA ZDARZENIA

 

W efekcie cztery osoby zostały ranne: kierowca pojazdu oraz trzej pasażerowie jadący szynobusem. Wszyscy trafili do gorzowskiego szpitala. Ich stan jest oceniany, jako średni. Dwoje z nich uskarża się na ból kręgosłupa. - Jedna pasażerka przeszła niedawno operację kręgosłupa, a na dodatek siedziała z samego przodu pociągu. I w momencie zdarzenia poleciała na ścianę. Była w fatalnym stanie - opowiada świadek.

Ruch pociągów na trasie Krzyż-Kostrzyn będzie wstrzymany przez kilka najbliższych godzin.

 

aw

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości