Wiadomości

Przedszkole może być za darmo! Wystarczy mieszkać w gminie Deszczno!

21 września 2014, 11:29
fot: UG w Deszcznie
Koszt przedszkola to w budżecie domowym wielodzietnej rodziny spory wydatek. Gmina Deszczno, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, od 1 września wprowadziła darmową edukację przedszkolną dla dzieci, których rodzice są posiadaczami Karty Mieszkańca.

Przy dwójce dzieci w wieku przedszkolnym to oszczędność ok. 2 tysięcy zł w skali roku! Kto może być posiadaczem Karty? Praktycznie każdy Mieszkaniec Gminy Deszczno (także dzieci); wystarczy być zameldowanym na terenie Gminy, płacić tu podatki lub mieć podpisaną deklarację "śmieciową". - Rada Gminy przyjęła uchwałę, że nauka przedszkolna w Przedszkolu Samorządowym w Deszcznie jest bezpłatna dla dzieci, których rodzice są posiadaczami Karty Mieszkańca Gminy Deszczno. Niesamowicie mnie to cieszy. Przygotowujemy jeszcze jedną "inicjatywę edukacyjną" dla posiadaczy Kart. Ale te szczegóły zdradzimy wkrótce - mówi sekretarz Gminy Deszczno Paweł Tymszan.


Dzięki Karcie Mieszkańca od 1 października będzie także można jeździć komunikacją miejską MZK do Gorzowa o ponad połowę taniej. Aby stać się posiadaczem Karty Mieszkańca, wystarczy przyjść z dowodem osobistym do Urzędu Gminy, a pracownik Biura Obsługi Karty Mieszkańca (pokój nr 3) pomoże wypełnić wniosek, zrobi na poczekaniu (za darmo) zdjęcie i wystawi Kartę. Co prawda zacznie ona obowiązywać od października, ale już teraz wystawiono ponad 1000 tych dokumentów.


-Karta jest dla Mieszkańców ważnym dokumentem. Z ich relacji wynika, że to świetna inicjatywa. Ludzie gratulują dobrego pomysłu, cieszą się, że ktoś o nich zadbał. Czekają też na kolejne niespodzianki wynikające z posiadania Karty - dodaje zastępca wójta Marcin Bartold.

 

źródło: deszczno.pl 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości