PolskiBus wjeżdża do Gorzowa!

20 sierpnia 2014, 09:50
Być może dzięki temu połączeniu, Gorzów wyjdzie z komunikacyjnego zaścianka. Pierwsze połączenie przez Gorzów prowadzi od Szczecina przez Poznań do Wrocławia. Ceny biletów w Polskim Busie zaczynają się od 1 zł

O uruchomieniu nowych połączeń, w tym właśnie wspomnianego na trasie Szczecin - Gorzów - Poznań - Wrocław, przedstawiciele firmy poinformowali na specjalnej zwołanej konferencji prasowej na Placu Defilad w Warszawie. Kursy na nowej trasie realizaowane będą 3 razy dziennie, począwszy od 5 września 2014 roku. Jak informuje przewoźnik, bilety można rezerwoać już od dziś (20 sierpnia)


PolskiBus.com, to polski przewoźnik, świadczący usługi komunikacji ekspresowej na trasach krajowych i międzynarodowych, należący do Souter Holdings Poland sp. z o.o. Firma jest dużą konkurencją przede wszystkim dla PKP Intercity.

Przedsiębiorstwo weszło na polski rynek w czerwcu 2011 roku. Funkcjonuje na zasadzie first minute - co oznacza, że im odleglejszy termin i im mniej pasażerów zarezerwowało bilet na dany kurs, tym tańszy bilet. Rezerwacja i kupno biletów odbywa się przede wszystkim przez internet, ale jest też możliwa w punktach sprzedaży.


Obecnie wszystkie połączenia obsługują autokary Van Hool belgijskiej produkcji. Są to autobusy Altano (70 miejsc dla pasażerów) oraz dwupokładowe TD 927 Astromega (89miejsc dla pasażerów). Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu, gniazdek elektrycznych znajdujących się pod każdym siedzeniem, a także - według danych przewoźnika - skórzanych, rozkładanych foteli. Na wybranych kursach pasażerowie otrzymują bezpłatne ciepłe lub zimne napoje, przekąski, a także lody.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości