W Gorzowie na drogach było bezpiecznie

18 sierpnia 2014, 12:38
fot: KWP w Gorzowie Wielkopolskim
Policjanci ruchu drogowego zadbali, aby dłuższy weekend był dla wszystkich bezpieczny. W trakcie ostatnich trzech dni na drogach powiatu gorzowskiego nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci pomagali kierowcom w newralgicznych miejscach.

Już w czwartkowe popołudnie rozpoczęły się działania gorzowskiej drogówki związane z trzydniowym weekendem. Policjanci byli przygotowani na zwiększony ruch samochodów na północ. Oczywiste było, że kierowcy udający się na jeden z ostatnich wakacyjnych wyjazdów nad morze wybiorą trasę S3. Warto jednak przypomnieć, że tuż obok biegnie "stara trójka", którą można było bez problemów dojechać nad Bałtyk. Funkcjonariusze monitorowali wszystkie trasy wyjazdowe z miasta i w razie konieczności kierowali ruch na inne drogi. Niedzielne powroty to niewielki zator na obwodnicy miasta, gdzie występuje zwężenie i jest tylko jeden pas ruchu. Praca policjantów Komendy Miejskiej przyniosła skutek, bowiem w Gorzowie i okolicach nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi odnotowali 18 niegroźnych kolizji.


Wśród tysięcy kierowców znaleźli się niestety nierozsądni, którzy do pojazdu wsiedli po alkoholu. Jeden z nich, 22-latek ze Strzelec Kraj. po godzinie 1 w nocy (16.08.14) uderzył w przystanek w miejscowości Lipy. Zanim policjanci zatrzymali mężczyznę, musieli go obudzić, bowiem młody kierowca zasnął w pojeździe. Najprawdopodobniej 22-latek na łuku drogi stracił panowanie nad swoim audi i wypadł z drogi. Badanie alkomatem wskazało niemal dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnym areszcie. Łącznie w trakcie minionego weekendu gorzowscy policjanci zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących.

 

źródło: KWP w Gorzowie Wielkopolskim 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->