Wiadomości

Zabił puszką piwa, trafi do więzienia. Nawet na 12 lat

28 lipca 2014, 11:49
fot: KWP w Gorzowie
Nawet na 12 lata do więzienia może trafić 56-latek, który rzucił puszką piwa w swojego kolegę. Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór, na przystanku autobusowym przy ulicy Szarych Szeregów w Gorzowie.

Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu dla 56-latka. Ten podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć 62-letniego mężczyzny - mówi Marcin Maludy z zespołu prasowego lubuskiej policji.

W miniony piątek na jednym z przystanków przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie Wlkp. 56-letni mężczyzna, po wcześniejszej kłótni, użył przemocy wobec innego mężczyzny. - Wszystko wskazuje na to, że początkowo agresor okładał swoją ofiarę pięściami po całym ciele, aby w konsekwencji uderzyć ją puszką z piwem - relacjonuje przebieg zdarzenia Marcin Maludy. Uderzenie w okolicy skroni, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, okazało się śmiertelne dla 62-latka.

Na miejscu policjanci wspólnie z prokuratorem zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzając bardzo szczegółowe jego oględziny. Kryminalni zaś bardzo szybko wytypowali, a w konsekwencji zatrzymali osobę, która podejrzewana była o tą sytuację. 56-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu, więc niemożliwe było przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

ZOBACZ: PUSZKĄ PIWA ZABIŁ SWOJEGO KOLEGĘ

Już w sobotę, po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Te związane były ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Jeszcze tego samego dnia w Sądzie Rejonowym Gorzowie Wlkp. odbyło się posiedzenie aresztowe, o które wnioskowała gorzowska Policja i Prokuratura. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie był wystarczający, aby wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie. - Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. i ma charakter śledztwa - dodaje Maludy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości