Wiadomości

Wąskie gardło na es-trójce

22 lipca 2014, 16:29
fot: Marcin Kluwak
Komunikaty o zdarzeniach i trasach objazdu w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, policyjne ręczne sterowanie ruchem przy wjazdach na trasę ekspresową S3 oraz tablice informacyjne z instrukcją poruszania się przy zwężeniach "ekspresówki" w Gorzowie, Międzyrzeczu i Sulechowie.

 To, co działo się w ubiegła sobotę, w godzinach porannych, w okolicach zjazdu "Gorzów-Południe", czyli przy zwężeniu drogi S3, zapamiętają na długo Ci, którzy chcieli szybko i bezpiecznie dotrzeć nad morze. Kilkukilometrowe korki tworzą się zawsze, kiedy słynną już es-trójką podróżuje więcej niż zazwyczaj kierowców. Wąskie gardła to zwężenia w Gorzowie, Międzyrzeczu i Sulechowie.

 

Wojewoda Lubuski reaguje na sytuację drogową na S3. W czasie wakacji, przy ogromnym natężeniu ruchu, droga korkuje się , kierowcy denerwują i dochodzi do wypadków.


Droga ekspresowa S3 to dla kierowców, zachodniej i południowej części Polski najlepsza i najszybsza droga nad polskie morze. W czasie wakacji miliony samochodów pokonują trasę S3 w kierunku Świnoujścia. W Gorzowie, Międzyrzeczu i Sulechowie S3 zwęża się i powstają korki. Przy dużym ruchu, takiej sytuacji nie da się uniknąć, ale można się na nią przygotować .


W porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji, Wojewoda Lubuski uruchamia procedury, które pozwolą dotrzeć z informacją o sytuacji na S3 do kierowców. Poinformować ich o zdarzeniach drogowych, czasie usuwania skutków zdarzenia, możliwych trasach objazdu i sposobie poruszania się w newralgicznych miejscach. Oto działania podjęte lub planowane przez służby Wojewody Lubuskiego:


- przy zwężeniach trasy (Gorzów, Międzyrzecz, Sulechów) pojawią się znaki drogowe D-56 zalecające sposób jazdy "na suwak",

- informacje o zdarzeniach w ruchu na S3 będzie przekazywane do stacji radiowych, by komunikaty o utrudnieniach trafiały do kierowców w czasie rzeczywistego zagrożenia,

- przy zjazdach z S3, zwłaszcza w weekendy będą pracowali policjanci z patroli ruchu drogowego,

-wyznaczenie miejsc wzdłuż lubuskiego odcinka S3 i na A2, gdzie mogłyby pojawić się znaki drogowe B-26, zakazujące wyprzedzania przez samochody ciężarowe.

 

 

 Film nadesłany przez czytelnika

 

Ponadto policja apeluje, by przed podróżą zaktualizować mapy w nawigacji samochodowej i pamiętać o trasach alternatywnych (mapa trasy dostępna na stronie internetowej Wojewody Lubuskiego).

Dobrze mieć Internet w telefonie - akcesoria i gadżety pomocne w czasie podróży


Bieżąca sytuacja na lubuskim odcinku S3 jest monitorowana przez dyżurnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Klikając na mapkę województwa lubuskiego można podejrzeć aktualną sytuację na drodze wokół największych lubuskich miejscowości z kamer GDDKiA.


Policja poleca także darmową aplikację na telefon komórkowy "Targeo.pl". Tutaj wpisując nazwę miejscowości, zaznaczając w menu opcje "traffic" dowiemy się o sytuacji na poszczególnych odcinkach dróg wokół konkretnej miejscowości. To pozwoli uniknąć korków i zaplanować trasę alternatywną.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości