Wiadomości

Śmieciowa rewolucja w gminach

30 czerwca 2014, 10:51
Fot: Marcin Kluwak
Od jutra (1 lipca), na terenie gmin Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn oraz Santok dojedzie do małej, śmieciowej rewolucji. Zmieni się nieco sposób segregacji śmieci, a także firma, która będzie je od nas odbierać.

Od 1 lipca będziemy musieli osobno segregować papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło opakowaniowe, odpady "zielone" - roślinne oraz odpady niesegregowane.

- Do tej pory segregowanie odpadów podzielone było na tzw. 3 frakcje: suche, mokre i szkło. - wyjaśnia Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.  Teraz to się zmieni. - W ramach nowego systemu mieszkańcy, którzy wybrali segregację odpadów otrzymają worki na: papier, plastik i metale, szkło, odpady biodegradowalne zielone oraz pojemnik na pozostałe po sortowaniu zmieszane odpady - dodaje A. Mołodciak.

Odpady odbierane będą zgodnie z harmonogramem z częstotliwością:

1 raz w tygodniu odpady zmieszane,

1 raz w miesiącu: papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło,

1 raz na dwa tygodnie, w okresie od 01 kwietnia do 31 października, odpady biodegradowalne zielone, poza tym okresem odpady biodegradowalne zielone odbierane będą 1 raz w miesiącu.Wysokość opłat dla mieszkańców obecnie pozostaje niezmienna i wynosi ona 9zł/os. za odpady zbierane w sposób selektywny oraz 14 zł/os. dla osób, które nie segregują odpadów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości