Wiadomości

Podgorzowskie jeziora nie spełniają żadnych norm!

27 czerwca 2014, 15:42
Fot. Bartosz Zakrzewski
Tak wynika z informacji przekazanej przez lubuski Sanepid. Żadne kąpielisko, ani też żadne miejsce przeznaczone do kąpieli nie zostało dopuszczone do użytkowania? O co chodzi?

Kąpielisko, aby trafić na listę tych przydatnych do kąpieli, musi spełnić przynajmniej dwa warunki. Pierwszy: właściciel takiego miejsca musi złożyć do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wniosek o przebadanie jakości wody.

 Po drugie: ten sam właściciel musi obowiązkowo zatrudnić ratownika. - Jeżeli te dwa warunki są spełnione, czyli woda nadaje się do kąpieli i na miejscu jest ratownik, wtedy dopuszczamy kąpielisko do użytkowania - wyjaśnia Dariusz Wieczorek, rzecznik prasowy WSSE w Gorzowie.Trochę inaczej sprawa wygląda z tzw. miejscami przeznaczonymi do kąpieli. Tam nie ma ustawowego obowiązku, aby na plaży był ratownik (kąpiemy się wówczas na własną odpowiedzialność), ale w każdym takim miejscu, woda musi być przebadana.


Co to oznacza w praktyce?

 

Żadne kąpieliska, bądź miejsce do kąpieli na terenie powiatu gorzowskiego nie ma takiej zgody WSSE. Na liście nie ma jezior w Nierzymiu, Kłodawie, Lipach, Karninie. W tych miejscach nie została przebadana woda, bądź nie ma ratownika!

 

Bez żadnych przeszkód kąpać się możemy w jeziorach:

  • Głębokie, OW Głębokie, gm. Międzyrzecz

  • Lubikowskim, Lubikowo, gm. Przytoczna

  • Lipie, Długie, gm. Strzelce Krajeńskie

  • Lubiąż, Plaża Miejska, Lubniewice

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości