Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań 14-latka (zobacz film)

15 czerwca 2014, 14:18
Miejsce odnalezienia ciała 14-latka/Fot: Marcin Kluwak
To już koniec 3-dniowych poszukiwań 14-letniego Patryka ze Starego Polichna. Chłopiec zaginął w Warcie w czwartkowy wieczór. W niedzielny poranek, w Santoku, jego ciało odnaleźli strażacy.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Patryk, razem z kolegami kąpał się w Warcie, w tzw. "główkach". W pewnym momencie zniknął z oczu pozostałych. Natychmiast zawiadomiona straż pożarna przybyła na miejsce zdarzenia. Do Starego Polichna zastępy PSP docierały droga wodną i lądową.

 

Zobacz: Nurt Warty porwał chłopca w Starym Polichnie

 

Akcja poszukiwawcza trwała do późnych godzin wieczornych. Policjanci, rodzina chłopca i mieszkańcy Starego Polichna przeczesywali okoliczne zarośla. Strażacy ściągnęli na miejsce płetwonurków.

 

Zobacz: Wciąż nieznany jest los 14-latka

 

Działania prowadzone były w piątek, sobotę i niedzielę. Każdego dnia zaangażowanych było w nie kilkadziesiąt osób. Przełom nastąpił w niedzielny poranek.

 

Zobacz: Fotoreportaż z miejsca zdarzenia

 

 

 

Ciało Patryka było tuż przy brzegu, na początku miejscowości Santok. To trzy kilometry od miejsca, gdzie chłopca widziano po raz ostatni żywego. - Na miejscu jest prokurator, prowadzone są oględziny. Musimy mieć 100-procentową pewność, że znalezione w Warcie ciało należy do poszukiwanego 14-latka ? wyjaśnia podkom. Marcin Maludy z Zespołu Prasowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

 

R E K L A M AREKLAMA

 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości