Wiadomości

Wigilijna inicjatywa poseł Sibińskiej

7 listopada 2012, 11:05
Krystyna Sibińska (fot. Marcin Kamiński)
Krystyna Sibińska wyszła z inicjatywą organizacji koncertu charytatywnego, mającego na celu pomoc potrzebującym. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Przystań i podziel się wigilią”
- Gorzów jest przystanią, więc przystańmy na chwilę, by pomyśleć o innych i im pomóc. I jeśli znane osoby mogą wykorzystać w tym celu swoje ukryte talenty, to zapraszamy do współpracy. Miasto popiera i wspiera organizacyjnie to wydarzenie - mówi gorzowska posłanka.

W założeniu pomysł ma przerodzić się w koncert charytatywny, w którym występować będą znane osobistości Gorzowa. Program wydarzenia będzie związany z gwiazdkowymi marzeniami z dzieciństwa.

Chęć udziału w imprezie zadeklarowali m.in.: prezydent Tadeusz Jędrzejczak, dyrektorzy I i II Liceum Ogólnokształcącego, Władysław Komarnicki, Helena Hatka i wielu innych polityków, nauczycieli, biznesmenów czy dziennikarzy. Stworzą oni Gwiazdkową Grupę Artystyczną.

Dochód ze sprzedaży biletów będzie w całości przeznaczony na potrzeby przede wszystkim bezdomnych, co wymownie wpisuje się w wartości i postawy kojarzone ze Świętami Bożego Narodzenia. Koordynatorem w ramach zagospodarowania dochodu jest Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta.

 - Dodatkowo na koncert będzie można przynieść „paczkę” - konkretne przedmioty (najprawdopodobniej codziennego użytku, higieny osobistej) z przeznaczeniem dla potrzebujących. Stosunkowo wcześniej poinformujemy, co jest najbardziej pożądane - dodaje Sibińska.

Koncert będzie też połączony z konkursem kulinarnym dla gorzowskich restauratorów, którzy przygotują wigilijne przysmaki. Potrawy będą poddane ocenie, a restauracja, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma zaszczytny tytuł, którym będzie mogła posługiwać się przez cały rok.
Wsparcie organizacyjne zdeklarował też gorzowski Zespół Szkół Gastronomicznych.

Gwiazdkowa Grupa Artystyczna zaprezentuje się 16 grudnia o godz. 17 w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Bilety w cenie 20 zł będą dystrybuowane przez placówkę ok. dwa tygodnie przed koncertem.

Filip Praski

Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Imprezy


Pozostałe wiadomości