Wiadomości

Kombi i urodziny ślicznego miasta

14 czerwca 2012, 09:20
(il.www.witnica.pl)
Jeśli nie macie pomysłu na weekend, możecie się wybrać do Witnicy. Śliczne miasto obchodzi 750. urodziny I z tej okazji zagrają i zaśpiewają gwiazdy oraz będzie można kupić bardzo ciekawą książkę o Ameryce nad Wartą.
Obchody jubileuszu zaczynają się w sobotę w południe w Parku Drogowskazów. Po uroczystym otwarciu ruszy cykl imprez. W programie między innymi wystawy „Targi na pograniczu” i „Witnicy portret własny”. O 13 zagra Free Style Herrie Kapel z Druten w Holandii. Pół godziny później ruszą pokazy historyczne: powalczą rycerze i będzie można posłuchać muzyki dawnej. Już o godz. 17 zaśpiewa gwiazda, czyli Ania Rusowicz, córka słynnej Ady. Dwie godziny później na scenie pokaże się Kombi. Pierwszy dzień zakończy pokaz sztucznych ogni o 23.

Natomiast w niedzielę też w południe uroczysta msza św. z okazji urodzin miasta. O 14 w Regionalnym Centrum Ratownictwa zacznie się wystawa „Witnica w naszym obiektywie” fotografików z Lebus. Tam też odbędzie się promocja książki regionalisty i historyka Zbigniewa Czarnucha „Nad Wartą i wśród lasów, o dawnych i współczesnych mieszkańcach witnickich wsi”. Będzie to opowieść o małych wsiach nazywanych Ameryką nad Wartą, którą wymyślił i wybudował w XVIII wieku król Fryderyk II Wielki Hohenzollern. Święto zakończy koncert kameralny w kościele parafialnym o godz. 16.

roch

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości