Pomost pomiędzy niedolą i szczęściem

19 maja 2012, 14:41
Natalia Przybysz (fot. www.wikipedia.org)
W nocy z 3 na 4 sierpnia uczestnicy Przystanku Woodstock będą mogli wysłuchać specjalnego, muzycznego projektu Natalii Przybysz, jednej z sióstr tworzących niegdyś zespół Sistars. Treścią projektu będą utwory Janis Joplin, a całość zostanie zaprezentowana z okazji 50-lecia artystycznego debiutu artystki.
Nocne koncerty w Akademii Sztuk Przepięknych stały się już dla woodstockowiczów obowiązkowym punktem w festiwalowym rozkładzie jazdy. Po bardzo żywych, pełnych energii koncertach na Dużej Scenie czy Scenie Folkowej przychodzi czas na spokojne, melodyjne i bardzo magiczne granie na woodstockowym wzgórzu. Nie inaczej będzie i w tym roku.

- Z wielką radością możemy zaprosić na Kozmic Blues 2012 - projekt Natalii Przybysz przygotowany na 50-lecie debiutu artystycznego Janis Joplin. W programie obok hitów psychodelicznego rocka Janis, takich jak: Piece of my heart, Try, Me and Bobby McGee znajdziemy subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu, między innymi tytułowy Kozmic Blues, One night stand, Tell Mamma, Last time czy Maybe, Move Over, Half Moon - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

A jak nowy projekt zapowiada sama artystka? - Teraz rozumiem dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda jedna piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować, a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową dla mnie gęstością powietrza. Traktuję ten projekt jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe, nieeksplorowane wcześniej przeze mnie obszary. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą - smutkiem, a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, jaką czujemy dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś co już raz wywołało rewolucję - mówi Natalia Przybysz.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

fp

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości