Radni sejmiku przyjęli budżet na 2012 rok!

20 grudnia 2011, 11:35
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Głównym punktem podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego było głosowanie nad projektem budżetu województwa na 2012 rok. Za projektem budżetu zagłosowała większość radnych.

Spotkanie w Sali Kolumnowej urzędu marszałkowskiego rozpoczęło się od przekazania przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju marszałek Elżbiecie Polak.

Podczas debaty na temat projektu budżetu na 2012 r. marszałek Elżbieta Polak przedstawiła planowane dochody, wydatki, deficyt, rezerwę i planowany kredyt. Marszałek mówiła również o najważniejszych zadaniach zaplanowanych do zrealizowania na przyszły rok. Podkreśliła, że poza pieniędzmi zapisanymi w projekcie budżetu, samorząd województwa będzie dysponował również ogromnymi środkami z Unii Europejskiej. To Lubuski Regionalny Program Operacyjny (Krajowa Rezerwa Wykonania) - 240 mln zł, 160 mln zł w Europejskim Funduszu Społecznym, 35 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz aż 104 w Programie Operacyjnym Ryby. Te unijne programy dają województwu lubuskiemu dodatkowe wsparcie w wysokości blisko 540 mln zł.

15 radnych głosowało za projektem budżetu, a 12 wstrzymało się od głosu.

fp


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości