Każdy, kto w poniedziałek 22 września zdecyduje się zostawić samochód i wsiąść do autobusu lub tramwaju, pojedzie za darmo. To nie jest nowy pomysł. Dzień bez Samochodu obchodzony jest w Polsce od 2004 roku, a Gorzów dołączył do akcji w 2016 roku. Dlatego też władze Gorzowa zachęcają mieszkańców, aby w poniedziałek 22 września zamiast samochodu, wybrali autobus lub tramwaj.
W tym roku Dzień bez Samochodu przypada w poniedziałek 22 września. W tym dniu przejazdy autobusami i tramwajami w Gorzowie będą całkowicie darmowe. Nie trzeba mieć biletu, nie trzeba nic kasować. Wystarczy po prostu wsiąść.
- Poniedziałek jest Dniem bez Samochodu. Tradycyjnie tego dnia, wszyscy pasażerowie pojadą komunikacją miejską za darmo. Od rana na przystankach trzech linii tramwajowych rozdawane są także bomby kwiatowe. Drobny, ale symboliczny upominek dla tych, którzy wybierają transport publiczny i troszczą się o środowisko - mówi Izabela Piotrowicz, wiceprezydent Gorzowa.
Akcja odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Mobilność dla każdego”. To kampania, która przypomina, że transport publiczny, rowery, hulajnogi, a nawet spacer to realne alternatywy dla codziennej jazdy samochodem.
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
JUBILEUSZOWY KONCERT Z OKAZJI 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ
7 czerwca 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |