Policja zwraca uwagę na pieszych

7 listopada 2011, 10:22
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Dzisiaj od rana do późnych godzin nocnych lubuscy policjanci przeprowadzą na terenie naszego województwa działania pn. „Pieszy”.
Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane tak przez pieszych, jak i przez kierujących w stosunku do pieszych.

Najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego są właśnie osoby piesze oraz rowerzyści poruszający się po drogach. Często dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

- W konfrontacji ze zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu drogowego, jego niechronieni uczestnicy nie mają szans. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, gdzie sprawcami są kierujący, są nieprawidłowe wymijanie, omijanie, wymuszanie pierwszeństwa, przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych na czerwonym świetle - mówi Artur Chorąży z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Jednak też i niechronieni uczestnicy są sprawcami wypadków. Popełniane przez nich wykroczenia to m.in. chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni bądź też wtargnięcie na jezdnię zza przeszkody, jazda rowerem bez wymaganego oświetlenia czy też wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Przez ostatnich 10 miesięcy bieżącego roku na drogach naszego województwa doszło do 95 wypadków z winy niechronionych użytkowników dróg, w których 12 osób zginęło, a 85 zostało rannych.

fp

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości