Wiadomości

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo na cmentarzach

31 października 2011, 10:02
W tym szczególnym czasie zadumy należy zachować ostrożność
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Wielu z nas przeprowadziło już porządki na grobach bliskich przed uroczystościami Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamiętajmy, że w tym okresie wraz ze wzrostem natężenia ruchu w komunikacji publicznej, na cmentarzach i ulicach wzrasta również aktywność drobnych złodziei, liczących na naszą nieuwagę i łatwy zysk.
- Kradzieżom często sprzyja pośpiech i niezachowanie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Często przewożone kwiaty i znicze zajmują całą uwagę. Ludzie tak bardzo je chronią przed zniszczeniem, że zapominają o swoim bezpieczeństwie, co jest główną przyczyną potencjalnych problemów - przypomina Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mając na uwadze wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie takich zdarzeń, przedstawiamy kilka rad, które pozwolą w spokoju i zadumie spędzić ten szczególny czas. Aby nie stać się ofiarą traumatycznych wydarzeń należy:

- na cmentarz zabrać ze sobą niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu,

- w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować do wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.

- jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu,

- torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała,

- wystarczy chwila nieuwagi aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach,

- kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami.

fp

Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości