• Jutro 13°/6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15

Porażka Cuprum Stilonu Gorzów na wyjeździe

22 października 2024, 23:00, Anna Kluwak
We wtorek siatkarze Cuprum Stilonu Gorzów zmierzyli się na wyjeździe z Aluron CMC Warta Zawiercie. Gospodarze pokazali się z jak najlepszej strony i wygrali spotkanie 3:0. To czwarta porażka siatkarzy Stilonu, którzy spadli na ósme miejsce w tabeli.

We wtorek 22 października w ramach 8. kolejki PlusLigi drużyna Cuprum Stilon Gorzów zmierzyła się na wyjeździe z Aluron CMC Warta Zawiercie. Mecz rozpoczął się o godz. 20.30 i trwał 85 minut. Gospodarze gładko wygrali spotkanie 3:0.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Cuprum Stilon Gorzów 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

Drużyna Warty Zawiercie pod czujnym okiem Michała Winiarskiego bardzo szybko pokazali swoją siłę w meczu z siatkarzami Stilonu. W podstawowym składzie na boisku pokazał się Mateusz Bieniek. Gospodarze od początku grali skutecznie, a siatkarze Cuprum Stilonu nie byli w stanie dogonić wyniku 12:4. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:18.

W drugim secie gospodarze również bardzo szybko zbudowali przewagę 8:3. Stilon był nawet bliski remisu, ale zawiercianie nie oddali prowadzenia i wygrali 25:16. W trzecim secie Stilon nieco się przebudził i początek gry był bardzo wyrównany. Przy stanie 11:11, to gorzowianie na chwilę wyszli na prowadzenie, 11:12, a następnie 14:15. Przy stanie 16:16 to siatkarze Warty zaczęli odskakiwać i chociaż Stilon próbował gonić wynik, to gospodarze w decydujących momentach wytrzymywali presję i zdobywali cenne punkty, co dało wygraną 25:21.

Cuprum Stilon Gorzów znajduje się obecnie na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Mają na swoim koncie cztery zwycięstwa i cztery porażki.