• Dziś 19°/7°
  • Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31

Siatkarskie widowisko w Arenie Gorzów. Cuprum Stilon Gorzów przegrywa z Jastrzębskim Węglem

19 października 2024, 17:36, Anna Kluwak
Komplet kibiców oglądał siatkarskie starcie Cuprum Stilonu Gorzów z aktualnymi mistrzami Polski Jastrzębskim Węglem. Gospodarze niesieni głośnym dopingiem wygrali pierwszego seta. Jednak drużyna Stilonu musiała uznać wyższość gości i ostatecznie po zaciętej walce przegrała 1:3.

W sobotę 19 października w ramach 7. kolejki PlusLigi drużyna Cuprum Stilon Gorzów podejmowała na własnym boisku drużynę mistrza Polski Jastrzębski Węgiel. To siatkarskie widowisko przyciągnęło tłumy kibiców. Organizatorzy musieli rozstawiać dodatkową trybunę. Mecz w Arenie Gorzów oglądał komplet publiczności, czyli 5191 osób. To pierwsze wydarzenie sportowe, które zgromadziło takie tłumy w nowej hali widowiskowo-sportowej.

Cuprum Stilon Gorzów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (29:27, 21:25, 15:25, 21:25)

Pierwszy set był bardzo zacięty, gra toczyła się punkt za punkt. Było 10:10, później 20:20. Przy stanie 24:24 zaczęła się gra na przewagę. Ostatecznie to siatkarze Cuprum Stilon Gorzów byli górą i wygrali 29:27.

W drugim secie Stilon poszedł za ciosem i świetnie rozpoczął grę, nie odpuszczając Jastrzębskiemu Węglowi doprowadzając do remisu 6:6. Jednak drużynie gości udało się odskoczyć 14:16. Po stronie gospodarzy zaczęły pojawiać się błędy i to aktualni mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie 23:19, ostatecznie zwyciężając drugą partię 25:21.

Trzeci set to dominacja Jastrzębskiego Węgla, który na początku prowadził już 6:3, a następnie powiększyli przewagę 16:10. To był najsłabszy set w wykonaniu siatkarzy Stilonu, którzy przegrali 15:25. Czwarta partia zaczęła się ponownie od dobrej gry gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 6:5. Jednak nie cieszyli się z tej przewagi na długo, bo Jastrzębianie pokazali klasę i odskoczyli szybko na 9:12, a następnie 13:20. Stilon nie powiedział ostatniego słowa i walczył do samego końca, doprowadzając do wyniku 20:23. Ostatecznie czwarty set zakończył się zwycięstwem gości 21:25.

Tym samym Cuprum Stilon Gorzów przegrał z Jastrzębskim Węglem w setach 1:3. MVP spotkania został Anton Brehme z Jastrzębskiego Węgla.