• Jakość powietrza (CAQI): 22
Wiadomości

SKK Polonia Warszawa zaskakuje i pokonuje wicemistrzynie Polski w Gorzowie

12 października 2024, 20:25, Marcin Kluwak
W emocjonującym spotkaniu rozegranym w hali Arena Gorzów, koszykarki SKK Polonia Warszawa odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując wicemistrzynie Polski – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów. Gorzowianki przegrały 62:74, co oznacza ich drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach krajowych i trzecią, licząc także rywalizację na arenie europejskiej.

Mocny początek Polonii

Mimo gry na wyjeździe drużyna z Warszawy od początku meczu narzuciła swoje tempo i zdominowała pierwszą kwartę, wygrywając ją 19:11. Polonistki pokazały dużą skuteczność w ataku i świetną organizację gry, zaskakując tym gorzowianki, które nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na dynamiczne akcje przyjezdnych.

W drugiej kwarcie zespół trenera Dariusza Maciejewskiego wreszcie zaczął dochodzić do głosu. Wyróżniała się zwłaszcza Klaudia Gertchen, która skutecznie rzucała z dystansu. Dzięki lepszej grze w ataku i obronie gospodynie zmniejszyły straty, a na przerwę schodziły przegrywając już tylko 33:35. Polonia jednak cały czas utrzymywała minimalną przewagę, mimo prób odrobienia strat przez gorzowianki.

Kluczowa trzecia kwarta

Po przerwie warszawianki ponownie przejęły inicjatywę. Daria Dubniuk oraz Javyn Nicholson były nie do zatrzymania dla obrony Gorzowa. To właśnie dzięki ich skuteczności Polonia zdołała ponownie powiększyć przewagę, kończąc trzecią kwartę wynikiem 56:48. W drużynie z Gorzowa zabrakło konsekwencji i pomysłu na zatrzymanie dobrze dysponowanych rywalek.

Ostatnie dziesięć minut gry to pełna kontrola sytuacji ze strony warszawianek. Marta Masłowska oraz Javyn Nicholson nie tylko trafiały z dystansu, ale również skutecznie zbierały piłki, co pozwalało Polonii na utrzymywanie bezpiecznej przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem SKK Polonia Warszawa 74:62, co jest ich pierwszym triumfem w tym sezonie.

Statystyki i bohaterki spotkania

Najlepszą zawodniczką meczu była Daria Dubniuk, która zdobyła 20 punktów, w tym cztery celne rzuty za trzy punkty. Ważne wsparcie zapewniła Javyn Nicholson, która dodała 17 punktów. W drużynie z Gorzowa wyróżniała się Klaudia Gertchen, zdobywczyni 20 punktów, w tym aż czterech trójek. Rebeka Mikulášiková dołożyła 15 punktów, ale to nie wystarczyło, aby odwrócić losy spotkania.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów – SKK Polonia Warszawa 62:74

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów: Gertchen 20 (4x3), Mikulášiková 15, Tsineke 11 (1x3), Śmiałek 7, Hansen 0, Kośla 5, Brown 4 (1x3), Kobylińska 0.

SKK Polonia Warszawa: Dubniuk 20 (4x3), Nicholson 17, Pawłowska 11 (1x3), Moore 8, Masłowska 8 (2x3), Marciniak 3 (1x3), Bukowczan 3 (1x3), Puter 2, Manala 2, Sosnowska 0, Janczak 0.