• Jutro 16°/7°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16

Trudny początek sezonu dla koszykarek z Gorzowa: Porażka z VBW Gdynia

6 października 2024, 21:31, Oprac.: Marcin Kluwak
Koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski nie zaczęły nowego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet tak, jak by tego chciały. W meczu otwierającym rozgrywki, wicemistrzynie Polski musiały uznać wyższość VBW Gdynia, przegrywając 71:90. Kluczowa dla losów spotkania okazała się ostatnia kwarta, w której gospodynie z Gdyni zdobyły aż 34 punkty, zapewniając sobie wysokie zwycięstwo.

Zacięta walka przez większość meczu

Mimo ostatecznego wyniku, przez większość spotkania kibice w Gdyni i Gorzowie mogli oglądać wyrównaną rywalizację. Pierwsza połowa była bardzo zacięta – oba zespoły grały kosz za kosz, a wynik przez długi czas pozostawał na styku. Po 20 minutach to gospodynie miały minimalną przewagę, prowadząc 38:37. Trzecia kwarta także była bardzo wyrównana, a przed ostatnią częścią meczu wynik wynosił 56:54 na korzyść VBW Gdynia.

Koszykarki z Gorzowa walczyły dzielnie, dwukrotnie doprowadzając do remisu. Elena Tsineke była liderką zespołu i zdobyła imponujące 29 punktów, ale niestety zabrakło wsparcia w decydujących momentach.

Ostatnia kwarta zdominowana przez Gdynię

O ile przez trzy kwarty wynik był bliski, o tyle w ostatniej odsłonie spotkania gospodynie przejęły pełną kontrolę. Koszykarki z Gdyni, prowadzone przez trenera Philipa Mestdagha, pokazały imponującą skuteczność, zdobywając aż 34 punkty przy zaledwie 17 punktach Gorzowa. Stephanie Jones była nie do zatrzymania, zdobywając 23 punkty, a Ruth Hebard zaliczyła double-double (20 punktów i 12 zbiórek). To właśnie te dwie zawodniczki były kluczowe dla wysokiej wygranej VBW Gdynia.

VBW Gdynia: Stephanie Jones 23, Ruthy Hebard 20, Natalie Stoupalova 12, Anna Jakubiuk 11, Barbora Wrzesiński 11, Agata Gilmajster 8, Kamila Podgórna 3, Weronika Wesołowska 2, Nikola Tomasik 0, Marissa Kastanek 0, Weronika Zalewska 0, Wiktoria Stasiak 0.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.: Elena Tsineke 29, Rebeka Mikulasikova 23, Kennedy Brown 6, Klaudia Gertchen 5, Lauren Hansen 4, Ewelina Śmiałek 4, Emilia Kośla 0, Joanna Kobylińska 0, Wiktoria Kuczyńska 0, Weronika Steblecka 0.

VBW Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 90:71 (20:18, 18:19, 18:17, 34:17).