• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Bogusław Nowak nie żyje. Stal Gorzów w żałobie

10 lipca 2024, 15:23, Anna Kluwak
fot. Stal Gorzów
Nie żyje legendarny żużlowiec Stali Gorzów Bogusław Nowak. Żużlowiec Stali Gorzów zmarł w wieku 72 lat. Bogusław Nowak był pierwszym trenerem Bartosza Zmarzlika.

W środę 10 lipca w szpitalu w Gorzowie w wieku 72 lat zmarł Bogusław Nowak, legendarny żużlowiec Stali Gorzów. O śmierci Nowaka poinformował klub.

- Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Dziś odeszła nasza wielka legenda, Bogusław Nowak. Wspaniały żużlowiec, niesamowity człowiek i trener wielu wychowanków Stali Gorzów. Był wzorem dla wielu z nas. Zarząd oraz pracownicy KS Stal Gorzów pragną złożyć rodzinie i przyjaciołom szczere wyrazy współczucia - informuje Stal Gorzów.

Jak się okazało, Bogusław Nowak od dłuższego czasu przebywał w szpitalu w Gorzowie z powodu komplikacji zdrowotnych po złamaniu nogi. Lekarze walczyli z bakterią, która rozwinęła się w ranie, a następnie przeniosła się na inne części organizmu.

Bogusław Nowak

Bogusław Nowak urodził się 29 stycznia 1952 roku w Gorzowie. Licencję żużlową zdobył w 1969 roku. Do 1984 r. reprezentował barwy Stali Gorzów Wielkopolski, odnosząc szereg sukcesów w postaci zdobycia 12 medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W 1977 r. zdobył we Wrocławiu tytuł Drużynowego Wicemistrza Świata.

Karierę żużlowca zakończył dramatyczny wypadek w 1988 roku podczas finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, w wyniku którego Nowak doznał złamania kręgosłupa i trafił na wózek inwalidzki. Jednak to nie zmieniło jego miłości do żużla, ponieważ został trenerem młodzieży. Bogusław Nowak był pierwszym trenerem Bartosz Zmarzlika, wychowanka Stali Gorzów i czterokrotnego mistrza świata na żużlu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości