• Jutro 13°/6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21

Grand Prix w Gorzowie wygrywa Lindgren. Stalowcy poza finałem

29 czerwca 2024, 21:32, Marcin Kluwak
Walka o tytuł najlepszego żużlowca wieczór trwała do ostatnich metrów. Bartosz Zmarzlik robił, co mógł, aby w Gorzowie wygrać po raz kolejny, ale tym razem musiał uznać wyższość Lindgrena. Zawodnicy Stali nie awansowali do ścisłego finału.

Po rundzie zasadniczej na prowadzeniu był Bartosz Zmarzlik, który miał na swoim koncie 12 punktów. Szósty był Martin Vaculik (9 punktów), natomiast jako ósmy do półfinałów wszedł Szymon Woźniak, który uzbierał taką samą ilość punktów. Ostatni z zawodników Stali Gorzów - Oskar Fajfer, z 5 punktami sklasyfikowany był na miejscu 11. W Grand Prix w Gorzowie wystąpił też raz Oskar Paluch - jako rezerwa, ale nie dowiózł do mety nawet 1 punktu.

Zawodnicy gorzowskiej Stali wystąpili w drugim półfinale, ale żaden z nich nie dostał się do biegu numer 23. Vaculik i Woźniak musieli uznać wyższość Lindgrena i Michelsena. Z pierwszego półfinału awansowali Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik.

Ostatecznie Martin Vaculik z 10 punktami zajął miejsce 5, Szymon Woźniak zdobył 8 punktów i uplasował się na miejscu 8, Oskar Fajfer na 11 (5 punktów).