• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rachunki w górę. Czas na podwyżkę za wodę i ścieki w Gorzowie

10 maja 2024, 09:26, Anna Kluwak
zdjęcie poglądowe
Od 16 maja mieszkańców Gorzowa, a także gminy Kłodawa, Deszczno, Bogdaniec i Lubiszyn czekają podwyżki za wodę i odbiór ścieków. Nowa stawka za 1 metr sześcienny będzie wynosić 16,37 zł. Jednak to nie koniec podwyżek, bo kolejne będą na nas czekać w 2025 roku.

Już od kilku miesięcy było wiadomo, że mieszkańców Gorzowa czekają podwyżki za wodę i odprowadzanie ścieków. W kwietniu portal gorzowianin.com informował, że Gorzów jest w czołówce miast z najdroższymi opłatami za wodę i ścieki w kraju. Obecnie gorzowianie płacą 15,57 zł za 1 metr sześcienny wody i odprowadzanych ścieków. Dla porównania mieszkańcy Zielonej Góry za 1 m3 wody i ścieków płacą 15,39 zł, natomiast w Gdańsku to koszt zaledwie 11,56 zł.

Mieszkańcy Gorzowa za wodę i ścieki będą płacić więcej od czwartku 16 maja. Nowa stawka będzie wynosić 16,37 zł za 1 m3. Co istotne podwyżki dotkną nie tylko gorzowian, ale również mieszkańców gminy Kłodawa, Deszczno, Bogdaniec i Lubiszyn, którzy są zaopatrywani w wodę przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Podwyżka wody i ścieków w Gorzowie. Spółdzielnie i wspólnoty informują mieszkańców o wzroście cen

W ostatnich dniach gorzowskie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe informują swoich lokatorów o tym, że od 16 maja woda i ścieki w Gorzowie będą droższe, a to wiąże się ze zmianą stawek czynszu.

- Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica" informuje, że od dnia 16 maja 2024 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim, podwyższy opłaty za dostawę wody i odprowadzania ścieków. Dotychczasowa stawka 15,75 zł wzrośnie do 16,37 zł. W związku z powyższym Spółdzielnia zawiadamia, że nowy wymiar czynszu, uwzględniający tę stawkę i zmianę zaliczek, zostanie doręczony razem z półrocznym rozliczeniem kosztów dostawy wody i gazu, będzie obowiązywał od 1 sierpnia 2024 roku – czytamy w komunikacie Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica.

Jednak to nie koniec podwyżek, bo od 2025 roku czeka nas kolejny wzrost cen. Wówczas za 1 m3 wody i ścieków będziemy płacić 16,64 zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości