• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Światowe gwiazdy sportu wezmą udział w Gorzów Meeting

8 maja 2024, 12:50, Anna Kluwak
fot. archiwum / facebook
Znamy nazwiska kolejnych zawodników, którzy wystartują w Gorzów Meeting. Kajetan Duszyński wystartuje w biegu na 400 m, Youssuf Taoussi z Hiszpanii powalczy o zwycięstwo w biegu mężczyzn na 1500 m, a Sara Lappalainen z Finlandii w biegu kobiet na 1500 m. Z kolei w trójskoku zobaczymy Aina Griksaite z Litwy, Caroline Joyeux z Niemiec czy też Olha Korsun z Ukrainy. Gorzów Meeting odbędzie się w piątek 24 maja na stadionie przy ul. Krasińskiego.

W piątek 24 maja na stadionie przy ul. Krasińskiego odbędzie się Gorzów Meeting 2024 z udziałem gwiazd sportu z całego świata. Trwa sprzedaż biletów na to sportowe wydarzenie roku. Portal gorzowianin.com jest partnerem medialnym Gorzów Meeting 2024 i klubu ALKS AJP Gorzów.

Stawka zawodów będzie bardzo mocna, w końcu zobaczymy najlepszych lekkoatletów, w tym mistrzów olimpijskich. Łącznie w meetingu możemy spodziewać się startu blisko 200 zawodników.

W meetingu nie zabraknie utalentowanych zawodników z ALKS AJP Gorzów - Nikola Horowska, Łukasz Żok oraz Cyprian Mrzygłód. Podczas Gorzów Meting wystąpi również Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz Iga Baumgart-Witan w biegu na 400 m. W skoku wzwyż zobaczymy Julię Chumachenko z Ukrainy. Mocno obsadzony będzie również konkurs rzutu dyskiem mężczyzn. Zobaczymy w nim Ola Stunes Isiene z Norwegii, Victora Hogana z RPA, Nicka Percy'ego z Wielkiej Brytianii i Mauricio Ortege z Kolumbii.

Kajetan Duszyński wystartuje w Gorzów Meeting 2024

Swój udział w Gorzów Meeting potwierdził kolejny mistrz olimpijski. Na gorzowskim stadionie zobaczymy 28-letniego Kajetana Duszyńskiego, który w weekend 4-5 maja pomógł sztafetom 4x400m (mężczyzn i mieszanej) wywalczyć w Nassau na Bahamach przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Kajetan Duszyński, który specjalizuje się w biegu na 400 metrów powalczy oczywiście o zwycięstwo w swojej koronnej konkurencji na bieżni w Gorzowie.

Mocna obsada trójskoku podczas Gorzów Meeting 2024

Bardzo mocną i ciekawą obsadę będzie miał konkurs trójskoku kobiet. Oprócz czołowych polskich zawodniczek o triumf w Gorzowie powalczą także m.in. dwukrotna mistrzyni Litwy Aina Griksaite, Caroline Joyeux z Niemiec czy też Olha Korsun z Ukrainy.

Czołowi zawodnicy w biegu na 1500 metrów wystąpią w Gorzów Meeting

Światowa czołówka zawodników zamelduje się również w biegu na 1500 metrów – zarówno kobiet jak i mężczyzn. W biegu panów wystartuje kilku Polaków oraz biegaczy z zagranicy. Wśród nich będzie 4 zawodnik halowych mistrzostw Hiszpanii na 3000m Youssuf Taoussi.

Również obsada biegu kobiet będzie arcyciekawa. W biegu na 1500m wystartuje kilka zagranicznych zawodniczek na czele z uczestniczką igrzysk w Tokio Sarą Lappalainen z Finlandii. 32-latka w Japonii ustanowiła dwa rekordy Finlandii.

Konkurencje w Gorzów Meeting 2024

Przewidzianych jest 14 konkurencji, 8 damskich i 6 męskich. Dla gorzowian najciekawsze mogą być te z udziałem gorzowskich gwiazd – przyznaje Tomasz Saska, trener ALKS AJP Gorzów.

Konkurencje kobiet: 100 m przez płotki, 400 m, 800 m, 1500 m, w dal, wzwyż, trójskok, oszczep.

Konkurencje mężczyzn: 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, oszczep, dysk.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości