• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przyjechał autem na komendę sprawdzić, czy jest trzeźwy. Nie był

23 kwietnia 2024, 11:44, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
W nocy do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie przy ul. Wyszyńskiego przyjechał mężczyzna, który chciał sprawdzić trzeźwość za pomocą alkomatu. Zachowanie 35-latka wzbudziło podejrzenia dyżurnego. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W poniedziałek 22 kwietnia po godz. 23 do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, która znajduje się przy ul. Wyszyńskiego, przyjechał mężczyzna, który chciał sprawdzić trzeźwość za pomocą alkomatu.

Dyżurny gorzowskiej jednostki zwrócił uwagę, jak kierowca samochodu osobowego skręcając z ul. Wyszyńskiego w ul. Wróblewskiego, zwolnił przed komendą, a następnie zaparkował auto i wszedł do środka.

- Tu przywitał go policjant. W rozmowie okazało się, że 35-latek chciał skorzystać z alkomatu. Dyżurny zauważył, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Choć do badania na ogólnodostępnym urządzeniu nie potrzeba obecności funkcjonariusza, tu były podstawy, by zrobić wyjątek – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Już pierwsze badanie wskazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Jednak nie było to więcej niż 0,5 promila, dlatego kierujący będzie odpowiadał za wykroczenie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyzna będzie się musiał tłumaczyć ze swojego zachowania podczas przesłuchania.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości