• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ewakuacja uczniów z Ekonomika w Gorzowie

27 marca 2024, 13:51, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W środowe popołudnie został ewakuowany Zespół Szkół Ekonomicznych przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w placówce rozpylono nieznaną substancję. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja i pogotowie.

W środę 27 marca o godz. 13.37 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o rozpyleniu nieznanej substancji w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, w tym grupa chemiczna, policja oraz pogotowie.

Młodzież uczęszczająca do Ekonomika została ewakuowana ze szkoły. Niektórzy uczniowie uskarżali się na bóle głowy oraz kaszleli. Łącznie z placówki zostało ewakuowanych 317 osób – to uczniowie i personel. Wszyscy zebrali się najpierw na placu za szkołą, a następnie przeszli na Kwadrat.

AKTUALIZACJA

- Strażacy z grupy chemicznej sprawdzili miernikami pomieszczenia w szkole, które nie wykazały żadnej niebezpiecznej substancji – mówi Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej w Gorzowie.

Złe samopoczucie uczniów i podejrzenie o rozpyleniu nieznanej sytuacji mogło mieć związek z tym, że trwa remont placówki i na dachu były prowadzone prace, przy których mogły być użyte rozpuszczalniki i inne tego typu drażniące substancje.

To kolejna tego typu sytuacja w ostatnich tygodniach. W połowie marca zostały ewakuowane dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zwierzynie, gdzie były prowadzone prace remontowe. Złe samopoczucie i zawroty głowy zgłaszało 14 uczniów. Wszystko przez to, że firma budowlana wykonująca prace tak uszczelniła okna, że prawdopodobnie była zbyt mała ilość tlenu w pomieszczeniach, przez co doszło do zawrotów głowy u dzieci

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Ewakuacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie

1/3 Ewakuacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie

2/3 Ewakuacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie

2/3 Ewakuacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie

3/3 Ewakuacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie

3/3 Ewakuacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości