• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Dzieci źle się poczuły. Podstawówka w Zwierzynie została ewakuowana

15 marca 2024, 09:28, Anna Kluwak
fot. Komenda Powiatowa PSP w Strzelcach Krajeńskich
Szkoła Podstawowa w Zwierzynie w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie były prowadzone prace remontowe, została ewakuowana. Wszystko przez to, że 14 dzieci źle się poczuło i zgłaszało zawroty głowy. Na miejscu pojawiła się grupa ratownictwa chemicznego z Gorzowa.

W czwartek 14 marca przed godz. 11 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu chemicznym i złym samopoczuciu dzieci w Szkole Podstawowej w Zwierzynie w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie trwały prace remontowe. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, w tym grupę ratownictwa chemicznego z Gorzowa oraz dwie karetki pogotowia i policja.

- Jeszcze przed przyjazdem jednostek straży pożarnej, dyrekcja szkoły zarządziła ewakuację uczniów. Ewakuowanych zostało łącznie 110 dzieci i 11 osób z personelu szkoły. Złe samopoczucie i zawroty głowy zgłaszało 14 dzieci, które zostały przebadane na miejscu przez zespoły ratownictwa medycznego – opowiada Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Uczniowie, którzy źle się czuli, po obserwacji zostali zabrani przez rodziców do domu. Na szczęście nic im się nie stało. Strażacy nie wykryli żadnego zagrożenia chemicznego na terenie szkoły. Na miejscu trwały czynności służb.

- Na terenie szkoły firma budowlana wykonywała prace i tak uszczelniła okna, że prawdopodobnie była zbyt mała ilość tlenu w pomieszczeniach, przez co doszło do zawrotów głowy u dzieci – komentuje Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

1/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

2/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

2/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

3/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

3/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

4/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

4/4 Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Zwierzynie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości