• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Protest rolników został przedłużony! Droga S3 z Gorzowa do Myśliborza będzie wciąż zablokowana

23 marca 2024, 10:36, Anna Kluwak
fot. archiwum
Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców. Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego zdecydowali o przedłużeniu protestu na drodze ekspresowej S3. To oznacza, ze trasa S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i węzłem Myślibórz będzie zablokowana całodobowo aż do piątku 19 kwietnia.

Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego rozpoczęli blokadę drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i węzłem Pyrzyce na początku lutego. Przez pierwsze tygodnie trasa była blokowana codziennie w godz. 14-16. Później rolnicy zdecydowali się zaostrzyć protest i zamienić blokadę cykliczną w blokadę całodobową.

W międzyczasie podjęli decyzję, że od 12 marca będzie blokowany tylko odcinek pomiędzy węzłem Gorzów Północ i węzłem Myśliborzem. Natomiast trasa pomiędzy Myśliborzem i Pyrzycami została odblokowana. Według wstępnych założeń protest miał potrwać do środy 20 marca.

Rolnicy przedłużyli protest na S3. Droga ekspresowa S3 pomiędzy Gorzowem i Myśliborzem będzie wciąż zablokowana całodobowo

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców. Przed weekendem odbyło się spotkanie ponad 100 rolników z województwa zachodniopomorskiego, którzy podjęli decyzję o przedłużeniu blokady drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i węzłem Myślibórz. Blokada ekspresówki jest całodobowa, stała.

Jak się wynika ze zgłoszenia, które wpłynęło do do Urzędu Miejskiego w Myśliborzu, protest rolników na S3 jest zgłoszony do piątku 19 kwietnia 2024 roku. To oznacza, że do połowy kwietnia droga ekspresowa S3 będzie zablokowana całodobowo. Kierowcy muszą korzystać z objazdu tzw. starą trójką oraz drogą wojewódzką nr 119.

Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego postanowili przedłużyć protest, ponieważ uważają, że przedstawiciele rządu nie mają żadnych konkretnych propozycji, aby rozwiązać ich postulaty. Rolnicy sprzeciwiają się przede wszystkim napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz założeniom Zielonego Ładu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości